Zagrebli ultralar tutuklandı.

Dün akşam oynanan Juventus – Dinamo Zagreb maçı öncesi sonrası ve maç esnasında bir çok olay yaşandı. Polis yaralandı. 4 Hırvat taraftar tutuklandı. 3 İtalyan taraftar para karşılığında serbest bırakıldı.

Zagreb de oynanan maç öncesi Dinamo Zagreb ‘in Bad Blue Boys ultras grubu, Kulüp başkanlarına karşı başlattıkları boykotu Mamic ‘in görevden ayrılmasıyla son bulmuştu. Eylül ayındaki maç öncesi Juventus Ultraları Bianconeri üyeleri ile Bad Blue Boys karşı karşıya gelmişti. Dün Torino kentinde tekrar karşı karşıya gelen taraftarlar özellikle piazza San Carlo çevresinde olaylar çıkardı. Önlemlerin zayıf kaldığı günde maç esnasında olan olaylar sonucunda Polis yaralanmaları, taraftar tutuklanmasına kadar vardı.

Bunun üzerine İspanyol gazeteleri her zamanki Ultras düşmanlığına başladı. UEFA ‘yı göreve davet eden gazetelerde haberler yapıldı. Deplasman yasakları gündeme getirildi. Dinamo Kiev – Beşiktaş , O.Lyon – Sevilla, D.Zagreb – Juventus maçlarının bu sene bu önlemleri almak için ciddi sinyaller verdiğini, 2017 ‘nin daha ‘kanlı’ geçeceğini yazmaktan çekinmediler.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin