Yıkılmadık, Ayaktayız ! #EBileteHAYIR Partisi 10 Aralık 2016

Bir kaç aydır laflıyorduk, ‘Ne yapacağız?’ diye. Kendimizi bir cendere içinde hissediyorduk. Bir şey yapmak gerekiyordu. Ama ne? Ortam ne Passolig’in ilk günlerindeki gibi tepki doluydu ne de o günlerdeki gibi bu işe tepki duyan yığınlar vardı. Ardı ardına gelen darbeler ile bir grup taraftar kalmıştık dışarda kalan. Hoş, nalet olsun diyerek alana da bir şey diyemiyorduk. Ortada ne yürünecek bir yol ne de bu yolu yürütecek bir inanç kalmıştı.

İşte böylesi bir ortamda başladık konuşmaya. Konuşurken, bu sıkıntının bir tek kendimizde olmadığını fark ettik. Konuşmak iyi geldi. Kendi dışımızda kalan, bizimle aynı sıkıntıyı çeken insanlarla bir araya gelelim, onların da sıkıntılarını, yalnızlıklarını paylaşalım istedik. Farklı bir bir araya geliş olsun dedik. Kendimizi de şaşırtalım istedik ve en olmadık şekilde  parti düzenleyerek bir başlangıç yaptık. Esasında yeni bir başlangıç diyebiliriz. Eskisinin sonucu kafamızdaki gibi olmamıştı. Belki bu daha iyi olur dedik. Bu da olmazsa bir sonraki. O da olmazsa daha sonraki. Hep futbolcular mı konuşacak bu klişelerle? Her yenildiğimiz mücadeleden sonra biraz da biz söyleyelim: Önümüzdeki maçlara bakacağız.

Pek alışık olmadığımız tipte bir çağrı oldu bizimkisi.

b38aba1f-41ce-4e74-bb3b-afc8c0c2e449

Beyoğlu Coop’un ev sahipliğinde partiledik. Beklediğimiz kadar insan çağrımıza yanıt verdi. Beklemediğimiz kadar güzel tanışlıklar ve muhabbetler oldu. İlginç hikayeler dinledik. Güzel de gidiyordu ama çok yakınımızda yaşanan o meşum olay güzel başlayan geceyi sonlandırdı. O saatten sonra konuştuklarımız önemsizleşti.

Acı olay yaşanmadan az önce şöyle bir çağrı yapmıştık; Burada bir tanışma, muhabbet etme fırsatı yakaladık. Toplu bir dertleşme, ne yapabileceğimizi konuşmak için 28 Aralık akşamı Anadolu yakasında bir randevu kestik, orada dertlerimizi masaya yatırmak üzere bir araya gelelim.

Evet, 2016’nın son Çarşamba’sı Kadıköy’de, Passolig alan almayan ama derdi sıkıntısı olanlarla bir araya geliyoruz ve ‘Daha iyi yenilmenin’ sohbetini yapıyoruz. ‘PES’ senin için de sadece bilgisayarda bir futbol oyunu adıysa buyur gel.

İmza: Tüm tribünler

CoopBar

SanktPauli – CoopBar

E-BileteHAYIR Partisi

PassoligeHAYIR!

Oldschool_Party1_2

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin