Yeni ve eski sayıların temin edilmesi hk

Değerli okuyucular;

Sizden gelen geri dönüşler ve kendi gözlemlerimiz doğrultusunda, fanzinlerin ulaşımı konusunda sıkıntı olduğu kanısına vardık. Fanzinlerimiz 15 sayıdır ücretsiz hazırlanıyor, basılıyor ve dağıtılıyor. Sopalı Pankart ekibinin en büyük rantı kültürün yayılmasıdır.

Geçtiğimiz dönemde adrese kargo gönderimi yapıyorduk. Önce siparişler alınıyor daha sonra kargolanıyor ve okuyucu kapıda sadece kargo parasının ödemesini yapıp fanzinlerini okuyordu. Bu sistemi baltalayan sipariş verip kargo parasını ödemeyen okuyucuların olması. Bu kargolar bize geri dönüyor. (Hala dönmeye devam ediyor) Sopalı Pankart ekibi olarak bu maddi külfetin altından tek seferlik kalktık ama ikinci sefer olmaması için adrese kargolama işlemine üzülerek son verdik. (Hatta ekip içinde şiddetli tartışmalara neden oldu :))

Sopalı Pankart Fanzin 81 şehire ve yurtdışına hitap ederken birden 10 – 12 şehire hitap etmeye başladı mekan kontrollerini de çok sık yapamadığımız için okuyucuyla fanzinlerin buluşup buluşmadığını bilmiyoruz. Ayrıca doğru okuyucuya gidip gitmediğini bile bilmiyoruz. (Bir gün şehrinizde açık çekirdek aldığınızda külah olarak fanzin sayfalarını bulursanız sebebi budur.) Bu durumu sonlandırmanın çaresini gönüllü bir okuyucumuzun fikri ve emeğiyle aşma kararı aldık.

Sanal Pazar diye bir site var. İnternetten alış veriş yapılan komüsyon alan bir site. Buraya Fanzin yeni sayılarını ve elimizde kalan eski sayılarının ilanlarını açacağız. Sizde buradan istediğiniz sayıya ulaşıp alacaksınız. (Aşağıda linkler var.) Kargo parası dahil para ödeyeceksiniz. Kargonuz kapıya geldiği zaman hiç bir ücret ödemek durumunda kalmayacaksınız. İade asla kabul edilmeyecek. (Zaten kargo parasını peşin ödediğiniz için iade etmek istemeyeceksiniz :))

Önemli bir not: Aracı site komisyon aldığı için canımızı sıkıyor ama bizim gönderimlerimiz de okuyucu kargoya 7 TL öderken, şimdi basım maliyetleri dahil 5,50 TL ödüyor. Bu sistem de okuyucu, aracı site,kargo firması,matbaa hepsi kazançlı çıkıyor. Bizimde kazancımız kendi paramızın artık cebimizde kalacak olması. Emek harcamakta artık daha hevesli olacağımız. Ayrıca bu işin hesabında bakiye artı ya çıkarsa kesinlikle sticker basıtıracağız, renkli baskıya döneceğiz vs. gibi bir sürü planımız var. kısacası her kuruşu kültüre geri dönecek.

– Sopalı Pankart Fanzin artık parayla mı satılıyor?

Bu soruyu duymak bile istemiyoruz. Parayla satılanın adı fanzin değil zaten. Her şey çok şeffaf bugüne kadar harcadığımız paralar da ortada.  Geçmiş de çok büyük işler yapan eski ekip arkadaşlarımız, ekip den ayrılmalarına rağmen hala eski sayıların borcunu ödüyor. :) (Onlara da selam olsun)

Sanalpazar dan aldığınız sayıların içinde basım maliyetleri, kargo ve site komisyonu var. ( Bu arada ilk kargo gönderimlerin den kaç gün sonra sanalpazar dan paramızı alacağız bilmiyoruz :))

Biz inatla söylüyoruz. Lütfen sayıları duyurduğumuz mekanlar dan ücretsiz temin edin! ( Gittiğiniz yerlerde de bi çay için ama :) )  Kalmadıysa bir başkasından fotokopi çektirin.

Hala sorunuz varsa sopalipankart@gmail.com adresinden yazabilirsiniz. Çünkü bizim ana işimiz kültüre içerik üretmek. Twitter, bu site, blog vs. gibi şeyleri bu tarz şeylerle meşgul etmek istemiyoruz.

Ultra Kalın!

Sopalı Pankart ekibi.

15. Sayı Satın Al

14. Sayı Satın Al

13.Sayı Satın Al

12. Sayı Satın Al

8. Sayı Satın Al

 

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz