Yanınızdayız.

Kimisi çocuğunu öptü giderken, kimisi annesinin hayır duasıyla gitti. Kimisi evlenmek için para biriktiriyordu, kimisi banka kredisini ödemek için çalışıyordu. Maden ocağıydı. Tehlikeliydi hele bizim ülkede işçiye, emekçiye değer verilmezdi. Denetimler yüzeysel yapılır, işçinin şikayeti dinlenilmezdi.

Gittiler geçindirmesi gerek ailesi vardı, gelecek hayalleri vardı. Yerin metrelerce altına girdiler. Kötü haber geldi Soma’dan. Dün göçük oldu, 238 can gitti, 238 aile, 238 gelecek, 238 hayal… Boynu bükük kaldı.

Kimse üstlenmedi faciayı, üzeri örtülmeye çalışıldı hala da çalışılıyor. O kadar emekçi ekmek parası için öldü, hiçbir yetkilinin umrunda olmadı. Gariban yine boynu bükük kaldı. Ailesi geldi cenazesini aldı ve sessizliğe gitti.

Bizler halkın kendisi olan insanlar, çalışanlar, öğrenciler, emekçiler, memurlar, işçiler… Biz kayıplarımızı en içimizden yaşıyoruz, acılarımızı derinden paylaşıyoruz.. Bu meseleyi bu kadar kolay kapatmaya da niyetimiz yok..

Yanınızdayız.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

galacasual