UEFA = MAFIA

TARAFTAR’A DEĞİL,MÜŞTERİYE İHTİYACIMIZ VAR

Ultra’ları tribünden silin !!!
Söylem gayet açık aslında..Alt kültür oyunu olarak ortaya çıkmıştı bu oyun ve bileşenleri..Zaman geçtikçe,her güzel olgu gibi yavaş yavaş alınmaya başlandı futbol ve tribünler,stadlar küçüktü,yürekler büyüktü zamanında,şimdi ise stadlar büyüdü yürekler küçülmeye başladı..Endüstriyel olgu,futbolu’da yakalamıştı tam yakasından silkeledikçe silkeliyor,bu oyunun gerçek sevdalılarını koparmaya çalışıyordu var gücüyle.
60 yıl evvel 15 Haziran 1954’te İsviçre/Nyon’da kurulan Union of European Football Associations /Avrupa Futbol Federasyonları Birliği ki bize göre açılımı çok daha farklı ”Ultra Extreme Fanatical Atmosphere” olmalı. Futbolu ve tribünleri endüstriyelleştirmeye,ve bu oyunu bitirmeye yemin etmiş gibiydi..
Bu oyunun alt taban ,alt kültür oyunu olduğundan bahsetmiştik değil mi..? Peki o zaman nereden çıktı bu stadlarda ki uefa kriterlerine bağlı devasa teknolojik stadlar? Nereden çıktı rakamları milyar dolara yaklaşan sponsorlar..? En ufacık yanan meşale’de gelen binlerce dolar para cezaları,birileri sıcacık,alttan ısıtmalı koltuklarında daha rahat maç izlesinler diye kulüplere kesildi defalarca.Taraftarın asla yan yana göremeyeceği yüksek bütçeli turnuvalar düzenlediler,format değiştirdiler,sponsorların kuklası,paranın açık ara köpeği oldular..Bunları yaparken,gerçek taraftarı,ultraları görmezden geldiler yakın zamana kadar..

uefa_mafia2

Bilirsiniz,taraftar sabretmesi gereken yere kadar hep sabreder,ama o sabır 1 tek damla dahi taştı mı değil bu gravatlılar, alem’i cihan gelse tutamaz kalbinde saf arma sevgisi olan,rantsız menfaatsiz taraftarı..Uefa’nın müşterilerini memnun etmek uğruna yaptığı değişikliklerin ucubucağı kesilmedi hiçbir zaman..15 tane dünya devi sponsoru memnun etmek kolay olmasa gerek !!
Baktılar kendi başlarına mücadele veremeyecekler,güçleri yetmeyecek gerçek tribün ve arma sevdalılarına..Ülke federasyonlarına talimatı yıldırım hızıyla geçtiler..

ULTRALARI TRİBÜNLERDEN SİLİN!

Bizim taraftara değil;müşterilere ihtiyacımız var..Sponsorlar çekilirse biteriz !!! Dönen bunca milyon dolar,bu kadar rant varken,adamlar bizi tutmayacak! Herhalde değil mi..? Bu talimattan sonra adeta uefa ve federasyonlar tarafından savaş açıldı.Ve uefa denen legal mafya oluşumunun tribünlere karşı tutumu artık açıkça belli oldu.
Aşırı teknolojik stadlarında,90 dakika takımını koşulsuz,şartsız destekleyen değil,ellerinde sandviçleriyle oturan,gol dışında tepki vermeyecek izleyici profilleri oluşturulmak için düğmeye basıldı.Çünkü sponsorlar verdiği reklamın karşılığını almak istiyordu.rahat,sadece ‘’izlemeye’’ odaklı insan toplulukları.Kimin umrunda,yakılan o güzelim meşaleler,yapılan devasa el emeği koreolar,pankartlar..Pankart ulan Pankart..Pankartı bile yasaklayacaklar çok yakın zamanda tamamen..neymiş,sponsor firmaların reklamlarını kapatıyormuş..Alooo orası tribün,açık hava reklam sahası değil efendiler !!!
Uefa’nın yaptırımlarının üzerine kim giderse,kim adam akıllı tepki verirse şak! Yapıştırdılar cezayı..En son ve en büyük örneklerinden biri de Legia ultralarına verilen deplasman yasağı.Uluslararası bir organizasyon ya bu efendiler,özgürlükten yana ya..’’sözde’’ işlerine gelmeyen olaylarda özgürlükleri istedikleri gibi kısabiliyorlar,cetvel var sanki ellerinde.
Yasaklar yasakları kovalıyor..Önce dediler ki uefa standartları,koltuk koyacaksın,sonra dediler ki meşaleyi yasaklıyoruz,insan sağlığına zararlı diye de bahane uydurdular hemen (Dünya Sağlık Örgütü WHO yaptığı açıklamada meşale dumanının insan sağlığına direkt etki edecek bir kimyasının olmadığını açıkladı) ellerinden gelse,tezahüratı da yasaklayacaklar..koreo ve pankart olayına yukarıda detaylıca değinmiştim.Legia’nın uefa için yaptığı pankarttan sonra legia ultralarına ne tür yaptırımlar geldiğini hepimiz biliyoruz..Neden mi bu yaptırımlar..? Çünkü deli gibi KORKUYORLAR bizlerden..Taraftarlardan,Ultralardan..Çünkü bizler menfaatsiz seviyoruz..
Onların yaptırımları elbet birgün bitecek..çünkü işlerinin ucu para’ya dokunuyor dostlar..Gerçek amaçları para..Organizasyonmuş,fairplay’miş,racismmiş umurlarında değil..Fifa’ya,sponsorlarına yaransınlar,dediklerinden çıkmayıp,işlerini yapsınlar,kasalarını parayla doldursunlar..Bu çark elbet kırılacaktır..
Tribünden silin diye talimat verilen ultralar,ultra grupları asla silinemez de bitirilemezde..Çünkü bu kültüre mensup kişi ya da grupların herhangi bir çıkarı yok..sadece takımları,armaları çıkarları..Tribünde bitirmeye,silmeye kalksalar,bu sefer sokaklar var..Ki bu kadar elit bir oluşum ismini sokaklarda görmek istemez,sonra o sevgili sponsorları ne der değil mi..? Kısacası ‘’seve seve’’ bize katlanmak zorundalar..onlar bize katlanırken de bizler katlanarak büyüyüp bu legal mafya’yı yerle bir edip,tribünlerimizi gerçek sahiplerine yani rantsız menfaatsiz taraftarlara geri vereceğiz..Bu sefer değil o endüstriyel futbol kuklaları,platini bile giremeyecek o tribünlerin turnikelerinden..Bir kıvılcıma bakar..
Ufacık bir özgürlük kıvılcımına..!!

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin