Türkiye’de Modern Futbol ve E-Bilet Saçmalığı

Eskiden futbol tabanın oyunuydu..

Halkındı.Sokak aralarında taşlardan kale yapılır,beşerlikten top oynanırdı.Okuldan,dersten,işten,ödevden kaçıp yapılacak tek şey top oynamaktı.Takım kuramasak bile bir duvar bulup paslaşırdık.Şimdilerde çocukların futbol kültürü Pes ve Fifa’dan ibaret.Evlerin içine hapsolup bütün günü bilgisayar yada Playstation başında geçirerek. Eski futbolun bazı kesimler tarafından özlendiği çok açık.


Özellikle günümüzde modernleşen bir futbol,halkın oyununu tabandan ayıklamak için sözde dayatılan bir spor yasası ve son olarak faaliyete geçen konulan e-bilet uygulamasından sonra eskiyi özleyen insanların çoğunlukta olduğu aşikar.
Eskiden futbolu canlı tutup sokak aralarında yaşatan,can veren taraftar ve onun tutkusuydu.Gönülden bağlı olanların tutkusu.Fakat endüstriyelleşen günümüz futbolunda kulüp yöneticileri ve futbol federasyonu gözünde bu tutku ve sevgi artık para etmiyor.Bu sebepten dolayı tribünlere gelen kesimin değiştirilmesi amaç.Tıpkı sözde kentsel dönüşüm adı altındaki ama aslında ötekileştirme,aslında onların olan bir şeyi ellerinden alıp başkasına vermek gibi.
İşte spor kulüpleri yöneticileri,federasyon,şirketler, onların Ceoları (semiallahülümenhamide ) ,bahis şirketleri ve futbol mafyası ticaretin ve büyük boyutlarda paraların futbolda döndüğünü keşfederek futbolu şekillendirerek burjuva oyunu,hatta bir hafta sonu sosyal aktivitesi haline getirerek bunun meyvesini toplama peşinde. İşte tüketici bir toplum portresi ve müşteri.
Bunun için yapmaları gereken gerçek futbol taraftarlarını,ultraları tribünden uzaklaştırarak onların yerine aileleri ve zengin burjuvaları getirmek.Bunun için çalışmalar özellikle son iki senedir büyük kulüpler içerisinde hızla devam etmekte.
Maç öncesi etrafta gezip taraftarı taciz eden kolluk kuvvetleri,baskı altına alınan ve kameralar tarafından sürekli gözlenen taraftarlar,basının takımını destekleyen gerçek taraftarı terörist olarak lanse etmesi,deplasman yasakları,günü geldiğinde görsel şölen diye televizyonlarda yer alan meşale vb.tribün materyallerinin yasaklanması tribünlerden ultraların temizlenmesi için yapılan uygulamalardan bazıları.
Son olarak E-Bilet !
Yöneticilerin,şirketlerin,medyanın takımını canı gönülden seven ve her şartta destekleyen ve kurdukları bataklıkta kendilerine karşı duracak yegane engel taraftarı tribünlerden temizlemek ve fişlemek için hazırladıkları fiyasko uygulama.
Bu uygulama ile yandaş banka şirketinin ve kulüp yöneticilerinin ceplerini doldurmanızla beraber,kimlik numaranız ile beraber aldığınız Passolig saçmalığıyla tribünlerde sürekli gözetim altındasınız.Sevdalısı olduğunuz camia artık size nasıl bir taraftar olunması gerektiğinin dersini veriyor gerek bu uygulama ile gerekse de dağıttığı bildirilerle.Parasını siz verdiğiniz halde !!
Passolig Kart başvuru aşamasındaki bazı maddelere dikkat çekmek istiyorum.
2. iletmiş olduğunuz veya site üzerinden bildirdiğiniz tüm bilgi ve içeriklerin güncel, doğru ve güvenilir olması sizin sorumluluğunuzdadır. kullanım koşulları’nı onaylayarak bildirmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin aktif bank’ın iştirakleri, bağlı bulunduğu grup şirketleri ile türkiye futbol federasyonu, ilgili program ortakları veya anlaşmalı kurum/kuruluşlar ile paylaşılabileceğini, aktif bank veya bu kurum/kuruluşlar tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile ilgili tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetlerine dair ticari elektronik iletilerin e-posta, telefon, cep telefonu (sms), faks, mektup, basılı evrak vb. yöntemler ile tarafınıza gönderilmesini kabul etmektesiniz.
4. site üzerinden girmiş olduğunuz bilgilerin güvenliği dijital veri sertifikası ile korunmaktadır. bu nedenle verilen bilgiler üçüncü kişiler tarafından görülemez. site’nin virüslere karşı korunması için gerekli önlemler alınmış olmakla birlikte bu konuda bir garanti verilmemektedir. bilgisayar virüslerinden korunma konusunda gerekli önlemleri almak sizin sorumluluğunuzdadır.
5. site’nin kullanımı sırasında herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, nakilde gecikme, bilgisayar virüsü, hat veya sistem arızası ya da mücbir sebepler sonucu işlemin kesintiye uğramasından, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılmasından, doğrudan veya dolaylı ortaya çıkan herhangi bir zarardan aktif bank ve/veya çalışanları sorumlu değildir.
11. aktif bank, site üzerinden kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilere ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere yönlendirme yapabilir. bu yönlendirmeler, internet sitesini veya siteyi işleten kişinin desteklendiği ya da internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. site üzerindeki yönlendirmeler üzerinden erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, sunulan hizmetler, ürünler veya bunların içeriği hakkında aktif bank’ın herhangi bir sorumluluğu ve/veya taahhüdü yoktur.
Bütün bu uygulamaların amacı aslında başta federasyon,yöneticiler,yayıncı kuruluş ve yandaş medya olmak üzere,şirketler ve futbol mafyasının kurgulamış olduğu bir oyun olduğunu,sömürülenin talep eden olduğunu,eski değerlerin,sevdaların,tutkunun ,cebinizdeki paranın ve en önemlisi özgürlüğünüzün elinden alınmak olduğunu keşfedilmesi gerek. Bilinmelidir ki arzın olduğu yerde talep olmazsa bu uygulama da iptal olur.

Tribün gruplarına düşen görev bu uygulamaya karşı durmak ve talep etmemektir.

casuallifeultra

 

10151917_781285998583281_4701624536584516724_n

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin