Türkiye taraftarı da ceza alacak.

Euro 2016 beklenenin çok üzerinde olaylı bir şekilde başladı. Bir çok kavga artık haber niteliği bile taşımıyor. Neredeyse her maçta iki ülke taraftarı birbirine giriyor. Rusya taraftarlarının bir İngiliz taraftarını sandalye ile vurarak öldürmesinin ardından Fransız hükumeti stat çevresinde alkolü yasakladı.

Son olarak UEFA saha içi yapılan ihlallere eğilip ciddi yaptırımlar uygulama kararı aldı. Rusya ve İngiltere ‘nin kupadan ihraç edilebileceği dedikodusu bile yayılmaya başladı.

UEFA 16. Maddeyi işletecek.

 

11.06.2016 tarihinde Fransa Lens şehrinde oynanan Arnavutluk – İsviçre maçında asılan bir pankart yüzünden Arnavutluk takımına ne ceza verileceği görüşülüyor. Pankart da ” Yunanistan 100bin Arnavut kurbanı yüzünden suçlu. Çameria soy kırımını unutma. ” yazıyordu. UEFA bu pankartı ‘ Siyasi, kışkırtıcı, dini, ideolojik afiş’ kapsamına sokacak. Pankartı asanların direk para cezası alıp, sınır dışı edileceği düşünülüyor.

 

Hırvatlar ve Türklere ortak ceza.

Türkiye – Hırvatistan maçında işaret fişeği atıldığı tespit edildi. Gol öncesi ve sonrası kale arkasından her iki ülke taraftarı tarafından yasaklı Pyrotechnic malzeme kullanıldığı gerekçesiyle her iki federasyon hakkında soruşturma başlatıldı. Bu iki takımada para ceza geleceği kesinleşti. Bu malzemeleri kullanan taraftarlar aranıyor. soruşturma sonunda taraftarlara da para cezası, sınır dışı ve UEFA organizasyonlarından men cezası gelebilir.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz