Torcida Ultras vs Bad Blue Boys

Hırvatistan’ın iki sağlam taraftar grubu Hırvatistan Kupasına giderken yolda karşılaştılar. Vinogradar deplasmanına giden Torcida Ultras, Istra deplasmanına giden Bad Blue Boys yolda karşı karşıya geldiler.
A1 karayolu yakınlarında karşılaşan iki grup hakkında net bilgiler olmasa da görgü tanıklarına göre Torcida Ultras yaklaşık 150, Bad Blue Boys ise 80 kişiler.
İşin en güzel detayı yaşanan kavgada hiç bir Ultranın polise yakalanmamış ve polis tarafından hiç bir Ultra’ya rastlanmamış olması. Yapılan incelemelerde polis hiç bir Ultra’ya rastlamasa da olay yerinde bırakılan demir sopalar, yanmış meşaleler ve kanlı bir tshirt olayın büyüklüğünü gösteriyor.
Bir diğer önemli nokta ise yakınlardaki hastanelerde herhangi bir taraftar kavgası ya da yaralanmasına rastlanmaması oldu. Bu konu ya ciddi yaralanma olmadığından ya da yakalanma korkusuyla hastaneye gidilmemesi, tedavinin geciktirilmesiyle alakalı.
Bu olayı diğerlerinden ayıran yanı plansız ve beklenmedik olmasıydı. Cep telefonu kameralarının kayıtları, resimleri ve sosyal medya hesaplarında görüntüler yoktu. Bizde olsa ne olurdu dersiniz? Bırakın orada olan orada kalsın. Kimsenin ne yaptığınızı bilmesine gerek yok.
İki grup Nisan 2014’te aynı yerde tekrar karşılaşmış birçok gözaltılar olmuştu.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin