Terni Curva Nord organizasyon düzenliyor.

İtalya Seri D takılarından Terni ‘nin Ultras grubu Curva Nord 18 Haziran da başlayan bir festival düzenliyor.

Festival kapsamında 16 takımın katıldığı futbol turnuvası düzenleniyor. 200 den fazla amatör futbolcunun forma giyeceği organizasyon Amatör ruh için büyük önem taşıyor. Aynı zamanda amatör sezonu biten sporcuların kendini göstermek adına ekstra bir alan yaratılmış olacak. Terni taraftarının derdi tabii ki takıma buradan ucuz ve iyi bir sporcu katabilmek. Tabii Curva Nord bu maçlarda koreografi denemelerine kadar tüm hünerlerini sergileyecek.

Turnuva maç saatleri dışında kapalı salonlarda oturumlar düzenlenecek. Bu oturumların ana konusu Terni takımının yükselişi olacak.

Geceleri Kulüp ve pub ‘lara kayacak festival yerel dj ‘lerin setup ‘ları ile blues, funk ve rock müziğe doyulacak. Curva Nord müzik yarışması düzenlenecek ve kazana gruba EP albüm kaydı hediye edilecek.

Festivalin finansmanı Curva Nord, gönüllüler ve festival katılımcılarının satın alacağı ürünlerin geliriyle karşılanacak. Ayrıca çocuk hastanesine eksik araç gereçlerini tamamlamaya yönelik bir listeleri var. Gelire göre şekillenecek. Ayrıca festival boyunca eğitim materyalleri toplanacak ve okullara bağışlanacak.

Tam bir Terni dayanışma festivali olacağa benziyor. Ufak bi tüyo Roma – Terni arası trenle 52 dakika.

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz