Sopalı Pankart Fanzin #22 & SubCulture Fanzin #2

Şimdi okuyucularımızda şöyle bir kanı oluştu. “Sopalı Pankart her ay fanzin çıkarıyor” Evet bir bakıma bu kabul edilebilir fakat aslında böyle mi biraz onu konuşalım.

Efendim bizler fanzin çıkarmak için bu yola çıktık. Biliyorsunuz. Amacımız sosyal medyada takipci artırmak ve görüntü paylaşmak değil. Hiçbir zaman da olmadı. Mayıs 2014 de fanzin çıkarmak için oluştu bu ekip. Her ay çıkaralım gibi bir konuşma yapmadık fakat gelişen olaylar sayesinde dolu dolu her ay konu olunca bizlerde 12 sayıyı bir fiil her ay çıkardık. Yani 1. senemiz dolduğunda biz 12. fanzini yayınlamıştık. Fakat yaz aylarının boş geçmesi biraz da ekipçe dinlemek amacıyla 2. yılımız içinde bazen 2 ayda bir bazen de ayda bir bazen de 1.5 ayda bir fanzin çıkardık. Ama bu işi hiç bırakmadık. Amacımız dışına çıkmadık. Ürettik, emek verdik, dostlarla söyleşiler yaptık, onlar bizlere yazdılar, bizlere materyal sağladılar falan derken biz aslında fanzin çıkarmadığımız aylarda dinlenmek istiyorduk ama hiç dinlenmedik. Sürekli ekip içinde fanzinde ne yazacağız, bloğa ne atacağız, materyal geldi onun bir çekimini yapalım tarzında muhabbetlerle dinlenmeye fırsatımız kalmadı. Aslında biz bu durumdan çok memnun sayılırız. Çünkü ürettikçe tribünlerimize birşeyler kattıkça yazı yazdıkça meselelerin ayrıntılarını edebiyata pek girmeden tribün ve sokak cümleleriyle anlattıkça keyif alıyoruz. Sizlere de tekrardan çok teşekkür ediyoruz. 2. senemizi dolduralı çok oldu bizlere desteğinizi hiç bırakmadınız. Sağolun. Desteğinizle bizler gaza geliyor ve üretmeye doyamıyoruz.

Uzun lafın kısası böyle. Sopalı Pankart ekibi tribünler gibi kafasına göre hareket ediyor ve o şekilde fanzin çıkarıyor. Haberiniz olsun.

Şimdi gelelim yeni fanzinlere.

Subculture 2.fanzinin duyurusunu yapmıştık. İçeriği ve tasarımı hazır. Sadece matbaaya gitmek için diğer fanzini bekliyor.

Sopalı Pankart Fanzin #22’de hazırdı aslında ama İzmir’deki oturumlara boşuna gitmedik. Orada taraftarlar kulüp yönetebilir mi meselesine baya bir kafayı taktık. Hazır olan fanzine yeni gıcır gıcır ve çok anlamlı 2 yazı ekledik. Yakın zamanda da 3. yazı hazır olacak. Bu şekilde taraftarların kulüp yönetmeleri mümkün mü? avrupada örnekleri var mı? ülkemizde bu durumu yapabilir miyiz? hepsinin cevabını alacağınız güzel bir fanzin olacak. Kapağımızda Antira2016 vardı fakat gelişen olaylar ve fanzin içeriğindeki muazzam gelişme bizi kapağı değiştirmeye yönlendirdi. Yapıyoruz böyle arada. Kafamıza göreyiz dedik ya :) çünkü editörümüz yok, yayın yönetmenimiz yok, künyemiz boş kısaca. (Bu arada ortamlarda Sopalı Pankart’ın kurucu editörüyüm tasarımcısıyım yok baskıcısıyım diyenlere itibar etmeyiniz. Bizde öyle bir sınıflandırma yoktur.) Emek veren, ultra kültürüne sahip çıkan ve amatör futbol sevdalısı herkes Sopalı Pankart’ın yazar adayıdır. 1 paragraf da yazsa ona yer vermek bizim için çok önemlidir.

Neyse fazla uzattık.

Kısacası Subculture fanzinimiz hazır, SPF #22 de ufak değişiklikler sonrası baskıya hazır olacak. Ondan sonra kağıt kokusu, tribün sohbeti ve bol futbol sizlerle buluşacak. (Tabi yeni bir değişim yada sıkıntı çıkmazsa)

Fanzinleri temin edebileceğiniz mekanların listesini fanzinler çıktıktan sonra duyuracağız.

Takipte ve ultra kalın.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin