Sefa Kalya

Sefa Kalya her tribünün saygı duyduğu bir isimdi.
Ölümü sonrası gördüğümüz bunu çok açık bir biçimde bize gösteriyor.
Hayatını adadığı takımının oyuncuları bile vefasızlık gösterirken her renkten tribünün Sefa Kalya’yı unutmaması gerçek vefanın biz tribüncülerde olduğunu gösteriyor.

Sopalı Pankart Fanzin 2. sayısının temasını “Tribünde Vefa” olarak seçmiştik. Sayının kapağında kaybettiğimiz tribüncüleri andık ve içerikte de o güzel insanların tribünleri için verdiği mücadeleyi sizlere taşımaya çalıştık. Bizler geçmişimizi ve yanımızdakileri tanımazsak geleceğe nasıl gidebiliriz ki?

Her giden bize binlerce ders bırakarak gidiyor. Bizler de bu derslerle hayata devam etmeye çalışıyoruz. Gidenlerin gözleri arkada kalmasın. Her tribün, her tribüncü kaybettiği abisini ve kardeşini unutmayacaktır ve onlardan devraldığı bayrağı daima yukarıda tutmak için mücadele edecektir.

Bizler de geçip gideceğiz. Çoğu kişi adımızı bile bilmeyecek. Belki gittiğimizi bile anlamayacaklar fakat önemli olan arkada ne bıraktığımız, ne bırakabildiğimizdir. Ettiğimiz mücadelede bulunduğumuz safın bilinmesi, verdiğimiz emeğin bilinmesi yeterlidir.

Bizler Sefa Kalya’nın verdiği emeği ve mücadeleyi biliyor ve onu saygıyla anıyoruz. Taşıdığı bayrağı daha ileri götürecek kardeşlerine de başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Mekanı cennet olsun.

Sopalı Pankart

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin