Sahiden neden takım tutuyoruz?

Sahiden neden takım tutuyoruz?

C2brPiJW8AAUiMu

Bu soruya cevap verenlerin %50 ‘si bu takımla yetiştikleri için tuttuklarını söylüyor. Taşınsalar dahi memleket takımını birakmıyorlar.

C2btGaZXcAAN1Tg

Glasgow gibi kentlerde yere takımı tutmak daha memleket takımını tutmaktan daha çok anlamlar taşıyor. hangi mezhepten olduğunu belirliyor.

Bu dini çağrışımlardan ve tehlikeden iğrendigini söyleyen bir kesim daha var. Onlar Clydebank veya Partick Thistle maçlarına gidiyor.

pageassfas

Çoğu çocuk ilk maçına babasıyla yada başka bir erkek akrabasıyla gitmiştir. Herkesin oturduğu Stadyumlar da daha çok anne çocuk görülür oldu.

Gerçek kadınlar konforu degil futbolu sever.

C2bzQ5SW8AAlSnp

Çoğumuzun takım tutmak için bi nedeni var. Bazılarının bir eşi sevmekten farkı olmadığı için nedene ihtiyacı yok.

Ama hiç birimiz forma markası, Arena stadı, takım içinde ki dünya yıldızı için takım tutmuyoruz. Biliyoruz ki onlar geçici!

Peki yüksek fiyatlara bilet alan, forma alan, saha sonuçlarıyla ilgilenen konformist izleyiciler kalıcı mı?

Futbol tüccarları bize sırtını döndü. Bizi takım alanlarımız dan uzaklaştırdı. Konformistler gidince yine orada biz olacağız.

Bu tüccarlar ‘fiyat esnemezliği kuramı’ üzerinden çalışıyor. Taraftar sadakatimiz nedeniyle kör ve aptal olduğumuzu düşünüyor.

Biz ‘Boykot!’ dedikçe Arma yalnız kalmaz diyen davadaşlarımız. Armaya değil tüccarlara desteğinizi çekin. Tüm Branşlar ve yaş grupları sizin.

Bugün hep beraber bir kere daha meydanlarda,salonlarda,amatör stadlarda bağırdığımız gibi yazalım mi?
Susma Haykır #ebileteHAYIR

C2b-Ci0XgAAY1ZK

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin