Roma Curva Sud ‘a ahlaksız teklif

 

Uzun süredir güvenlik önlemlerinin aşırı rahatsız edici boyutlarda olmasından dolayı Roma Ultras gruplarından Curva Sud çeşitli maçlarda tribünleri boş bırakıyor. Sürekli bildiriler yayınlayarak boykotun büyümesine neden oluyor. Düşmanları diye bildiğimiz Lazio Ultras gruplar da bu boykotlara destek verdiğini açıkladı. Sorunlar ortak olunca birlik yapılabileceğini bir kez daha bize gösterdiler.

Haberin ilginç yanı bu değil. Curva Sud güvenlik önlemlerinin makul seviye çekilmesi için sürekli kulüp yönetimiyle ve emniyet güçleriyle görüşme halindeler. Taleplerini dile getiriyorlar. Kulüp yönetimi Curva Sud ‘a başka bir tribüne girmelerini teklif etti. Curva Sud liderleri bu cümleyi duymamış olmayı yeğlerdi eminiz. Curva Sud adını bulunduğu noktadan alıyor. Başka bir tribüne gitmesi mümkün değil. Roma taraftarı bu öneriyi forumlarda alay konusu yaptılar.

Curva Sud yayınladığı bildiride;’ Bize getirilen öneri mantık dışıdır. Hiç bir şey değişmedi. Curva Sud ‘un kahraman mensupları yine her zaman ki gibi stada ön kapıdan dönecektir. Aksi düşünülmez. Roma- Spezia kupa maçında Curva Sud mensupları evinde kalacak. Ama hala kulüpten iyi bir haber bekliyoruz.’ dediler.

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz