Rennes Ultras RCK Boykot da.

Faiş bilet fiyatları ve ifade özgürlüğü kısıtlamaları nedeniyle Rennes Ultras oluşumu Roazhon Celtic Kop PSG – Rennes maçını boykot etme kararı aldı. Deplasmana gitmeden geri kalmayacaklar Fransa Rezerv Ligi kıvamında olan CFA2 liginde Guingamp – Rennes maçına gidecek.

RCK temsilcilerinin yaptığı açıklamada Parc de Princes ‘e gitmeme kararlarının nedenini Faiş bilet fiyatları olduğunu ifade etti. Ortalama 12 Avroluk biletleri bile çok bulduklarını dile getiren temsilciler. ‘İbrahimoviç ve Cavanni fonu olmadıklarını’ dile getirdiler. Sadece bilet fiyatları değil. Parc de Princes de ki baskıcı güvenlik tedbirlerini de eleştirdiler.

Fransa yasalarınca yasaklanmamış tribün materyallerine dahi izin verilmeyen stadyum ile ilgili boykot kararı ilk defa gelmiyor. Lorient taraftarı 2013 yılında ifade özgürlüğü kısıtlaması yapıldığı gerekçesiyle PSG deplasmanını boykot etmişti. Rennes Ultras oluşumunun bu tavrını aktif eylemle olmasa da Lyon, Nantes, St. Etieene ultrAs oluşumları tarafından da destekliyor.

Rennes taraftarı tesadüf olarak bu hafta rezerv lig de derbi olduğunu ve o maça deplasman yapacaklarını söyleyerek herkeside bu maça davet etti.

Not: Önümüzde ki fanzin sayısında PSG tribünlerinin yasaklarına neden olan hamlelere de değinen bir yazı olacak.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz