‘REDBULL’UN YERİ YOK!’

‘UEFA HEREKET ET, KENDİNİ FUTBOL KULÜBÜ SANANLARIN AVRUPADA YERİ YOK, REDBULL’UN YERİ YOK! ”

UEFA, Red Bull firmasının sahibi ve sponsoru olduğu Almanya’nın RB Leipzig ile Avusturya’nın Salzburg takımlarının, 2017-2018 sezonunda Şampiyonlar Ligi organizasyonunda yer almasına onay verdi.

UEFA kuralları gereği, mülkiyet bağı olan kulüplerden sadece birinin UEFA kulüp organizasyonlarında mücadele etmesine izin veriliyor.

Werder Bremen ultraları ise bu durumdan bir hayli rahatsız. Bunu gerek sitelerinde yayınladıkları ”UEFA ADİL OYNA” başlıklı yazıdan gerekse de yaptıkları pankarttan anlayabiliriz.

Pankartın üzerinde, ”Kurallar, eğer zevke göre değiştirilebiliyorsa ve esnetilebiliyorsa kural değildir. UEFA hareket et, kendini futbol kulübü sananların avrupada yeri yok, rebull’un avrupada yeri yok.” yazıyor.

Bremen ultralarının bu pankartı bence Erzgebirge Aue taraftarlarının açtığı pankarttan çok daha ılımlı olmuş. Erzgebirge Aue taraftarları Leipzig ile oynadıkları maçta ”Bir Avusturyalı’nın peşine gözünüz hiçbir şey görmeden düştünüz, bu hikayenin nasıl bittiğini çocuklar bile biliyor” pankartını açarak Mateschitz’i (Redbull patronu) Adolf Hitler, Leipzig taraftarlarını da Nazilere benzetmişti.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin