Rayo Vallecano taraftarı, evden atılan 85 yaşındaki kadına sahip çıktı

Cuma günü evinden zorla çıkartılan 85 yaşındaki Carmen Se Queda’ya, Rayo Vallecano taraftarlarından destek geldi. Pazar günü oynanan maçta tribünde “Asıl devleti tahliye edin, evsizlerle dayanışma” pankartı açılarak Carmen Se Queda ile dayanışma mesajı verildi.

B3S2cDTIgAEzKoI
Cuma günü devletin, halkın barınma hakkını elinden alınmasına bir örnek de Madrid de yaşanmıştı. 85 yaşındaki Carmen Se Queda eviden zorla çıkartılmıştı, komşuları da polise tepkilerini göstermişti.

İspanyol Futbol Kulübü Rayo Vallecano tarafından stadyumları yakınında gerçekleşen tahliye olayı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Rayo’nun teknik direktörü Paco Jemez yaptığı açıklamada “Bu kadına yardım edeceğiz, sadece ben değil, teknik ekip, oyuncular ve kulüp” dedi. Jemez, 85 yaşındaki kadına ait evin, oğlu tarafından kredi alabilmek için teminat olarak kullanıldığını ve oğlunun krediyi ödeyememesi sonucu kadının evden çıkarıldığını belirtti.

85yaş

tepki

Jemez ayrıca, yaşlı kadına ne şekilde yardım edileceği konusunda kulübün ilerleyen günlerde açıklama yapacağını söyledi.

Pazar günü, Rayo’nun Vallecas Stadyumunda ev sahipliği yaptığı ve Celta Vigo ile karşılaştığı maç boyunca : “Rayo Tahliyelere Karşı” yazılı bir panartın stadyumda asılı durduğu kaydedildi.

Öte yandan Rayo taraftarları da maçta, Carmen Se Queda yazılı pankartın altında “Hastalanmış Bir Devletin Tahliyeleri. İşçi Sınıfı Mahallesinde Dayanışma” yazılı bir başka pankart açarak, dayanışma mesajı gönderdi.

The Republic’in verdiği bilgiye göre; Rayo La Liga’daki en az bütçeye sahip kulüplerden biri. Kulübün geçtiğimiz sezon 7 milyon avroluk bütçesinin olduğu belirtiliyor. Aynı sezon Real Madrid’in bütçesinin ise 580 milyon civarında olduğu kaydediliyor.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin