Passolig yok başarı var

12729168_685940161546445_1224821779198294210_n

2 sezondur verdiğimiz onurlu, şerefli mücadelemizi meyvelerini bu sene almaya başlamıştık. Passoligsiz branşlarda 5 kupayla kapatmanın onuruyla sezonu kapadık. Basketbol, Voleybol, Masa tenisi ve Futbol altyapısı. Hepsinin yeri bizim için apayrıydı hepsine aynı önemi vermeye çalıştık Vakıfköy’den çıktık voleybola gittik voleyboldan çıkıp basketbola gittik. Belki çok yorulduk çok yıprandık ama sezonu 5 kupayla kapadık. Agresif bir tribün olmasa belki bunları hiç biri olmayacak basketbolda ligden çıkamayacaktık, U21 şampiyon olamayacaktı. Tribün nasıl maç aldırır hepsine sezon boyu beraber şahit olduk. Voleybol branşında namağlup çıktı her maçlarında yanıdaydık. Deplasmanlarda hiç bir zaman yalnız bırakmadık takımlarımızı her maç ciğerlerimiz parçalanana kadar takımlarımızı destekledik.
Şimdi bide biraz passoligli A takıma bakalım ne yapmış ne etmiş tribünler ne alemde. Futbol bazında belki küme düştüğümüzde bile bu kadar kötü top oynamamıştık. Bu bizim 2 sene önce bıraktığımız terinin son damlasına kadar savaşan Bursaspor değildi. “Teslim olmadan geçti 50 sene” diyorduk ama o ruhtan eser kalmamaya başlamıştı yavaş yavaş. Tribünler ise passoligden bu yana Bursaspor tribün tarihinde en vasat halini yaşıyordu. El emeği pankartların yerini dijital semt pankartları almıştı insanlar artık armaya değil başarıya tapmaya başladı. Ama passoligsiz branşlar öyle mi? İnsanlar belki 2 sezondur pazar günleri aileleriyle kahvaltı dahi yapamıyor. Sırf Bursaspor tribünlerinin bitmediğini göstermek Bursaspor’un sadece A takım dan ibaret olmadığını göstermek için insanlar her zaman bir şeylerden feragat ederek Bursaspor tribünlerini sırtladı. Her hafta farklı pankart yaptık okulumuzu, sevgilimizi ektik. Ama yolun sonunda zafere hepimiz omuz omuza vardık. Zafere ulaşana kadar hepimiz çok emek verdik ama insanlara da bir şeyleri kanıtladık kafalarına çivi çakar gibi gösterdik Tribün nerdeyse başarının orda olacağını herkese tek tek gösterdik. O bizi istemeyen kas kafalı kravatlılar kendilerini Türk sporunun sahibi sana şahıslar hepiniz bunu kafanıza sokun Tribün yoksa FUTBOL yoktur. Futbolun taa kendisidir Tribün. İkisi birbirinden ayrılmayan bir bütündür tribün olmazsa futbolun bir yanı her zaman eksik kalır.
Tribün cefadır sevgidir hoşgörüdür paylaşımdır. Tribüncü insan her zaman karşılıksız sevmeye alışkındır. Tribüncü insan vefakârdır sevdası için zamanından cebinden feragat eden insandır yol gitmeyi seven insandır. Arma uğruna çekilen cefa her zaman kutsaldır.
Bu sezon bu onurlu davamız için yaptığımız deplasmanlar, yaptığımız yollar hepsi birbirinden güzeldi biraz bunlardan bahsedelim kısada olsa aktarmaya çalışalım;

12741867_685911988215929_2425629464401860284_n

Muğla

Bir kere demiştik Bursaspor arması nerdeyse peşini bırakmayacağız şartlar ne olursa olsun menfaat beklemeksizin Arma’nın peşinden gideceğiz diye. Ama artık önümüzde çok büyük bir engel vardı passolig denilen illeti önümüze koymuşlardı vazgeçecegimizi sanmışlardı ama bilmiyorlardıki Ultralar Asla Boyun Egmez eninde sonunda Atkılılar Kazanır.Hem zaten Bursaspor sadece futboldan ibaret degildi Amatör banşlarımız vardı.Sezon boyunca Basketbol,Voleybol ve Alt yapıda Armayı içerde dışarda yanlız bırakmadık.Yine bu tür maçlardan birinde arma ugruna Bursaspor Basketbol deplasmını için Mugla deplasmanı gelip çatmıştı.Liderligi garantilemek için Muglaya gitmeye karar verdik.1 hafta önceden listeler yapılmaya başlandı.MUPT,Teksas Ultras,Ünitimsah Uludag ortak bi otobüs yapmaya karar verdik.Listeler tamamlandı.Cumartesi gecesi saat 02.00 de Heykel Kafkas’da buluşmak üzere sözleştik.Ama bir sorunumuz vardı daha ortada otobus yoktu otobus firmalarında otobus kalmamıs ama ne olursa olsun bu deplasmana gidilecekti.Cuma günü hep beraber toplandık saat 20:00 gibi herşeyimiz hazırdı ama hala otobus yoktu.Saat 9 oldu 10 oldu hala otobus yok yavas yavas ümidimizi kaybetmeye başlamısız özel otobus firmalarının bilet fiyatlarına bakıyoruz biletler ateş pahası bu fiyatlar hepımizi zorlar diyoruz ümitler iyice bitiyo taki saat 23:30 da gelen telefona kadar.Otobus bulundu saat 2 de kafkasdan kalkıcak o anki sevincimiz ne bileyim sanki bi şampiyonluk gelmiş edasıyla hepımiz havalara uçuyoruz sokagın ortasında en neşeli bestelerimizi söylemeye başlıyoruz.Millet camlara çıkıyor ne oldugunu anlamaya çalışıyor.Kendimizi kontrol etmeye çalışıyoruz insanlardan özür dileyip sokaktan hızlıca uzaklaşıyoruz.Gidecek pankartlarımızı hazırlıyoruz o anda yerle gök bir oluyor sular seller gibi yagmur yagıyor.Hepimiz sırılsıklam oluyoruz hemen bir taksi tutup otobusun kalkcagı yere gidiyoruz insanlar yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor.Gecenin sessizligini bestelerimizle bozuyoruz.ÜSTÜMÜZDE CASUALLAR ELİMİZDE BİRALAR SEN ŞAMPIYON OLANA KADAR.Gece 2 de kalkması gereken araç bazı sorunlar nedeniyle saat 4 de kalkıyor.Biralarımızın çogu bitti ama biz daha yola bile çıkamamıştık.En sonunda yola koyuluyoruz ama bi sorunumuz var Balıkesıre daha gelmeden tüm alkol stoklarımız tukenmıstı otobuste derin bir sessizlik vardı.Takii arkadaşım çantasından 2 şişe domaçno çıkarana kadar(ev yapımı bulgar rakısı)bilen bilir çok sert bir alkoldur.Normalde yavaş yavaş içilir ama biz birazda macera arayıp arkadaşın zorlamasıyla(iykide zorlamış)bi su bardagı domaçnoyu sek attık ardından bitane daha hepimiz olduk ejderha:)ama bir sorun var otobuste kımse ejdarha diyemıyor herkez ejderiyaaa :)) Denemenızı tavsiye ederim.Sabah saat 11 gibi muglaya varıyoruz ama hepimiz kurt gibi açız arayışlara başlıyoruz.Muglaya gelmişken egenin güzel yemeklerinden yemek istiyoruz ama malesef bu hayalimiz başarısız oluyor.Mugla eşrafıyla aramızda geçen ufak bi sohbeti aktarıyım.
Biz:Abi muglada ne yiyebiliriz neyi meşhurdur acaba buranın?
Muglalı:Valla biz hep sulu yemek yiyoruz.Şurda 3 çeşit yemek 9 lira gidin orda yiyin :)
Abiniin dedigi yere gidiyoruz yemegimizi yiyoruz karnımızı güzelce doyuruyoruz.Maç saat 17;00 da maça daha 5 saat var mugla merkezde dolaşmaya başlıyoruz ama Mugla merkez tahmin ettigimizdende küçük çıkıyor.Şehri 3 kere falan tavaf ediyoruz yapçak hiçbirsey bulamıyoruz.Salona dogru giderken bi okulun bahçesinde muglalı bi kardeşimizi görüyoruz tek başına top oynuyor gidip hemen teklifte bulunuyoruz beraber oynayabılırmıyız.Çocuk kabul ediyor.5’e 5 bölünüyoruz.Bizim takım tam bir Barça oldu tek paslar falan inanılmaz top oynuyoruz.Forvette bendenız Aguero bitiriciligle golleri sıralıyorum.Bu arada maç aynı çocuklugumuzdakı gıbı 10 devre 20 de biter,topu atan alır.Maç yaklaşık 2 saat falan suruyo 20:11 yeniyoruz başlıyoruz timsah yürüyüşü yapmaya.Muglalı arkadaşla vedalaşıp salonun yerini ögrenip salona dogru yola koyuluyoruz.Salonun etrafına gittigimizde daha etrafta kımsenın olmadıgını görüyoruz.Salondan sesler gelmeye başlıyor hızlıca salona koşuyoruz .Salonda veganların maçı oldugunu görüyoruz yapcak bişey yok oturup maçı ızlemeye başlıyoruz.Ama hiç dururmu tribüncü adam yerınde başlıyoruz bagırmaya mini bir tribün yapmaya hangisinin rengi güzel x takımın başlıyoruz o takımı desteklemeye.Destekledıgınız takım maçı alıyor.Bizim maça az kaldı salondan dişarı çıktıgımızdaysa gözlerımize inanamıyoruz 300 400 civarı Bursasporlu Karşıdaki parkı arap parkına çevirmiş ellerde biralar keyifli keyifli bestelerini söylüyolar.Bizde aralarına girip kaynatmaya başlıyoruz.Maç saati geldiginde hep beraber salona dogru yola koyuluyoruz.İçeri girip pankartlarımızı asıyoruz ve maçın başlamasını beklıyoruz takım sahaya çıkıyor ve hep beraber bir agızdan HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK BURSA diye bagrıyoruz cigerlerimiz patlarcasına.Takım önümüze kadar gelip tribünleri selamlıyor.Maçın başlama düdügüyle Salonu yıkarcasına 1 2 3 Yemyeşil inciler Ananızı sikecekler.Maç başlıyor maça hızlı başlıyoruz takım hızlandıkça bizde bestelerin temposunu artırıyoruz.Aradan 5 dk geçmeden karşı tribünde yükünü alıyor ama Muglayı desteklemek icin degil bize sövmek için gelmişler.Karşıda 3 İstanbul takım sempatizanı omuz omuza vermış bize sövmeye gelmiş.İşte ozamanda anlıyorum ki ne kadar büyük tribün oldugumuzu.Maç gergin geçiyor ama biz tempomuzu hiç kaybetmiyoruz ve takımımıza maçı aldırıyoruz ve liderligi garantiliyoruz.Karşımızda bizim çabalarımızla bizim emeklerımızle ayakta duran bir takım var ve emin adımlarla bir üst lige ilerliyor .Elbet bir gün gelecek en üst lige gelıcez elbet bir gün Pana deplasmanına gidicez.İşte o gün bu takımı buraya getiren biz taraftarlar inleticez tüm salonları; BU ALEMİN KRALI BURSA.
ÇOCUKLAR İNANIN İNANIN ÇOCUKLAR GÜZEL GÜNLER GÖRECEGİZ GÜNEŞLİ GÜNLER!

B3NCZLXIMAAhjjN

YALOVA

Muglada ligi 1.bitirmeyi garantilemiştik playoflarda ilk rakibimiz Yalova belediyesiydi ilk maç içerdeydi üstelik tofaşla olan muhabbetler yuzunden maçımız efsane salonumuz tarihe tanıklık eden salon Atatürk spor salonundaydı.Maç öncesi biletler tükenmişti salon agzına kadar dolup taşmıştı.Agresif bir tribünle maçı rahat bir şekilde almıştık.Ama birde bu maçın rövanşı vardı perşembe günü Yalovada 2.maç için listeler başladı işi olan işinden izin aldı bir şekilde yalovada takım yıne yanlız kalmadı yaklaşık 200-300 kişi takımımızı destekleyip turu aldık ve 4 lu final foura gitmeye hak kazanmıştık.Ama bu maçda asıl önemlı olan yalova trıbunun bize maç boyu küfür etmesıne ragmen polis yalova tribüne saldırınca bizim tribünlerden vur vur sesı yerıne emniyet dışarı sesını duymak herşeyden önemliydı.Maç sonucu biber gazı sıkan polıslerede teşekuru borç biliriz kokusunu bile özlemişiz be :)

CbrHMR7WIAAUvnO

ISPARTA

Final four ilk ayak maçları Ispartada oynanacakdı Cuma-Cumartesı-Pazar Hergün Bursadan gidip gelen vardı Isparta insanlar günleri bölüşmüştü 1 grup cuma 1 grup cumartesi gidiyordu bizede pazar günü gitmek nasip oldu.Maç Samsunlaydı tribünde 300 kadar kişiydik cigerimizi ortaya koymuştuk maçı almamız lazımdı yoksa işler zora girecekti.Ama tribünler ne kadar inaçlı olsada sahadakıler bizim kadar inanmamıştı sonuç olarak yenilmiştik.Çıkmamız için Sakaryada 3 de 3 yapmamız gerekliydi.

CXOG2s8UoAAAzot

SAKARYA

İşimiz çok zordu belki bizden başka kimse inanmıyordu Bursaspor çıkamaz diyorlardı ama hepsinin kafasına balyoz gibi çöktük ve çıktık.Maçlar yine 3 gündü cuma cumartesi pazar günü bu sefer biz 3 günde sakaryada kaldık.İlk gün istanbulsporu yenip biraz umutlandık ve kendimize kalacak yer ayarlamaya çalıştık ünitimsahdan çocuklar yardımcı oldu evlerını açtılar bize saolsunlar.Bi evde 8 Bursasporlu 3 suriyeli 2 afgan 1 azeri kalıyorduk :)2.gün rakibimiz ormanspordu bu maçıda zorlanmadan aldık cuma ve cumartesı tribün ortalamamız 300 kadardı.2 günde maçı almıştık son maç samsun maçıydı Bursadan özel araçlarla otobuslerle gelenler vardı ve çevre illerden ünitimsah temsilcilikleri maça geldi.Tribün hınca hınç dolmustu.Biletler tükenmıştı dışarda kalan arkadaşlarımız için yırtılmamış biletleri topladık ve dışardaki arkadaşlarımıza verdik onlarda aramıza geldikden sonra adım adım şampiyonluga diye başladık.Sakaryada bestelerimizi söylerken hepıimiz aklında elbet birgüün avrupaya gidecegimiz geçıyordu avrupayı yeşille beyaza boyucagımız günler.Agresif ve hırçın bir tribünle maçı aldık ve artık 2.ligdeydik taraftar destegiyle bu takım buralara gelmişti bu başarı hepımızındı.B6gFan5IgAAzZOY

CAI5jD6U0AEEFC4

Cbql-psW8AAuhDR

CbrHMR7WIAAUvnO

Cc4kYnSW4AIGnEL

Ced7o_JWwAALuAk

CefIP5ZWsAAZxN_

Cf_9FtcWQAAy2BJ

CfnL3WoUkAE52z_

CFrxHh6VEAE1WBA

CfrZkC9WcAE4Hlw

CgtYzTDXEAASV9C

CP7C8nYUkAEc6O1

CPWKxBsVEAAhblK

CQeToEEUcAUCT--

CXOG2s8UoAAAzot

CXOWRblW8AAuzW9

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin