Passolig Galatasaray’ı vurdu

Geçtiğimiz sezon 45 binden fazla kombine bilet satarak rekor kıran, kasasını da dolduran sarı kırmızılılar, önümüzdeki sezon için Passolig engeline takılacak gibi.14 Nisan’da uygulamaya giren e-bilet uygulaması tribüne gelen taraftar sayısımı oldukça olumsuz etkilemişti. Birçok taraftar bu sistemin bir tür fişleme ve gözetim altında tutma için yapıldığını, kişisel özgürlükleri kısıtlayacağı ve tribünlerin sindirilmeye çalışıldığı yönünde yorum yaparken; Passolig kartı almayı reddetmişti.

passolig

Görünüşe göre bu uygulama, gelecek sezon da kulüplerin başını ağrıtacak…

Korkutan rakam: 9300

Geçtiğimiz sezon 45 binin üzerinde kombine satışı yaparak rekor kuran Galatasaray bile, önümüzdeki sezon için henüz yalnıca 9300 kombine bilet satabildi. Galatasaray’ın rakiplerine oranla en büyük kozu olan stad gelirleri bu sezon ciddi sekteye uğrayacak gibi görünüyor. Aslan, geçtiğimiz sezon loca gelirleri, kombine ve maç günü biletlerinden toplamda 75 milyon dolarlık gişe hasılatı yapmıştı. Önümüzdeki sezon bu rakamların düşme riskinin bu denli yüksek olması, Galatasaray yönetimini oldukça endişelendiriyor.

kaynak: http://www.3puan.com/

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

galacasual