Paris ‘de Nasser Aşkı

Paris Ultraları Eylül ayından bu yana tekrar statlara geri dönüşleri için Lorient maçında Nasser ‘e teşekkür pankartı açtı.

Parisli ulralar uzun zamandır yasaklı oldukları için PSG tribünlerine gidemiyordu. Endüstri onları kapı dışarı etmişti. Onlar kendilerine yeni alanlar bulsa da örneğin Kadın futbol maçlarına gitmek gibi… Zaman zaman Twitter ve bu site aracılığı ile bunları aktardık. Sopalı Pankart 9. sayıda Tribünlerin siyasi duruşlarını incelemiştik. Fransa ayağında Paris tribünlerini derinlemesine incelediğimizde siyasi taban ayrılığı olan iki grubun Paris ‘in 2. ligde ki 2 ayrı takımı desteklediğini görmüştük. PSG ‘nin Katarlara satılmasına tepkili olan topluluklar dahi bir araya gelerek Katarlı Nasser ile masaya oturdu ve stada giriş iznini geri aldılar.

“Teşekkürler Nasser”

PSG tribünlerinde bir futbolcuya, teknik direktöre teşekkür pankartları çok nadir olsa da görülürdü fakat bir başkana yada hak sahibine teşekkür pankartları asla yapılmazdı. Bu gelenek zaten sadece Avrupa doğusunda ve ya Asya, Arap yarım adasında var. 22 Aralık günü oynanan Lorient karşılaşmasında CUP (Collectif Ultra Paris) – Paris Ultra topluluğu – bir pankart açtı. Pankart da 2010 yılından sonra Parc des Princes ‘e dönüşlerine izin veren PSG ‘nin Katar uyruklu sahibi Nasser El-Khelaifi ‘ye teşekkür pankartı açtılar.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz