Nerde İçelim ? #7 Agora Restaurant

Nerde içelim serileri giderek ruh kazanan, 6 sayıda 6 farklı içici tipine hitap eden bir bölüm ol(muş)du. 6. Sayi nerde icelimden beklediğimiz tepkiyi alamadik. Ama bizim için en değerlisi oldu. Belki belli bir taraftar kitlesine mal olmuş bir mekan olduğundan insanlar mesafeli durdu. Fakat taraftarin en çok beslene bileceği nokta bu yazidaydi. Sonuç olarak bu sayıya daha boş bi mekan yazacağım. Agora restorant

Mekan Üsküdar/Baglarbasi ‘nda. Bulmak baya zor. Ayrıca bi yani Selamsiz, bi yani Zeynep Kamil, yani klise, ustu ilahiyat fakültesi, 3 arka sokagi çevik kuvvet. Anlayacağınız yolun da daha adam tedirgin olur. Ayrıca Üsküdar’ ın Hatırı sayılı kabadayı abilerinin sokağı.
Üskudardan, metrobusden bi şekilde baglarbasina gidilir. Capitol den sonra Ermeni Mezarlığı, ilahiyat fakültesi arkamıza alıp Alame caddesinden çinili hamama doğru inilir. Rum kilisesinin duvar komşusu 2 meyhaneden ilki.
Altdakine gitmeyin yeni sahibi eski kamillerden.
Mekan maç günleri full çeker. Yayıncı kuruluş baskındır. Maç harici altili Ganyan ve arebesk müzik kanallari kisik sesle izlenir. Bol muhabbet yeridir. Duvarında telefona müzik dinlemek yasaktir yazar. Yanında Ganyan bayii vardır. 2 li, 3 lü oynayip muhabbet canlı tutulabilir.
Mutfagi temizdir. (Kismen) Hala patatesi pazardan alıp soyup kızartanlardan. Çarşamba günleri kaburga yaparlar. Enfestir. Cumartesi de yersin ama Çarşamba dan kalanı yersin. Güzel bira içilebilir. Fıçı Efes vardır ama yandaki tekelden Tuborg aldırtabilirsin. Biranın yanına güzel limonlu salatalık sövüş yaptırtır, Parmaklarını yersin. Biraya ederinden fazla ödemezsin. Servisi hizli, wc’si temizdir. Dekorasyonu boktan, sandalyeleri rahatsızdır.
Bazen semtin bi abisi gelir. Selimiyenin eski günlerini anlatir. Anadolu Üsküdar askeriyenin oradaki toprak sahayı rakiplere nasıl dar eder onu anlatır. Olmadı eski Bitirim günlerini konuşur. Sende hayran hayran dinlersin. Salladığınıi anlar semt kulturunle yetişmiş insan olduğundan bozuntuya vermezsin.
Mekan güzeldir. Arkadaşlarla laflanir. Sırlar açıklanır. CÇıkış da tam karşıda Anadolu Üsküdar 1908 yazar. Lisedeki sıra arkadaşını görmüş gibi sevinirsin.
E bilet almadınız. Artık hepinizin yolu Burhan Felek ten geçiyor. Salona 15 dakika gider kelle olana kadar içersiniz artık.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin