MÜNFERİT SEVDALAR

Kimi zaman boynunda sarı kırmızı atkısıyla lapa lapa kar yağan bir tribünde,kimi zaman 100 kişiye oynanan bir basket maçının pota arkasında tek başına..


Yüreğinde sevdası,boynunda kaşkolu,dilinde tek cümle..!! RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİMBOM BOM..!!Herşeye rağmen inadına peşinde sevdasının,onunla doğmadı belki ama onunla ölecek kadar seviyor..Karşılıksız,rantsız bir sevda bu.. Ne Transferlere,ne yeni stada,ne tribünde saygınlığa..Sadece ARMAYA..Bazen 17 yaşında zehir gibi bir delikanlı,bazen 60 yaşında bir dinazor..Tek aşkı,hayatında her şeyin önüne koyduğu GALATASARAY..!! Başkaları gibi bir çıkarı,veya beklediği bir rant yok..Bir tek Galatasaray sağolsun,baki kalsın yeter onun için..

Belki yeni yeni görüyor menfaat dünyasını,belki yıllardır içinde,nasıl bir değişim geçirdiğinin farkında bu koskoca tribünün..
Üzülüyor,kızıyor kendi kendine..bu muydu inönü’nün demirlerini yıkan tribün..Nerede kaldı agresif Galatasaray tribünü diye..Zamanında kolluk kuvvetlerini tribüne yaklaştırmayan tribünün büyükleri! Ne oldu da kendi eliyle kolluk kuvvetlerine tribün çocuğu vermeye başladı..?
Ne oldu da içerisinde en büyük hiyerarşiyi barındıran Galatasaray tribünün setine çıkmak yılları içerisine alacak bir uğraşken artık istediği zaman başkan eşinin çıktığı bir set’e dönüştü..?
Ne oldu da bu tribün meşale yakanı kendi elleriyle kolluk kuvvetlerine verip,sonradan meşale görselini kendi internet sitesinde yayınlatacak kadar değişti..?
Ne oldu da bir anda Japon turistlerin karidesli sandiçlerini yerken maç izlenilen Küfürsüz Old Trafford tribününe benzemeye başladık..?
Sevdamıza passo engel çıkartanlarla elele kolkola olanlar,e-bilet’e hayır diye protesto ettiğimizde blok blok kovalayanlar dakkasında sosyal medya accountlarında fikrimiz değişmedi diye tweet atıyorlar…
Bizler mi..? Onlara göre bir avuç,bize göre bir buz dağı..Gün geçtikçe büyüyoruz..Boynunda atkılarıyla,kalplerinde Galatasaray aşkıyla..Rantsız menfaatsiz..Ali Sami Yen Stadı’nın Yeni açık alt bilet gişesi kadar yalnız gözükebiliriz belki..Ama ASY Kapalısı kadar da büyüğüz..
Ne diyordu marşımızda…
YOLLAR UZUN DİKENLİ TAŞLI OLSA DA BASTIĞIN YER UZUNTULERLE DOLSADA.. CİMBOM BAŞI DİK YÜRÜR !!!

#STAYULTRA

Untitled-1

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin