Kupa Sahada Verilir

Son yıllarda daha doğrusu Türkiye’de futbolun endüstriyelleşmesinin doruk noktaya ulaştığı zamanlardan bu yana yeni bir saçmalık başladı; tribünde kupa ve madalya vermek.. Aslına bakarsanız lanet olası futbol mafyası UEFA bunun başlangıcı.

Geçtiğimiz yılların Lig,Türkiye ve Süper kupalarında kazanan takıma şeref! Tribününde madalya ve kupa verilmeye başlandı. Bu tamamen kabul edilemez bir uygulama bana göre. Kramponlar sahada toprağa basar. Futbolun oynandığı yer yeşil çimdir. Kemik sesi buradan gelir, kart burada görülür, tükürük buraya atılır. Yere yapıştığında ter yeşil çimlere bulaşır. Taraftar bu zemine doğru tribünlerden hükmeder. Futbolcu bu zeminden taraftarına koşar.

Kazanılan bir kupayı kazanan ekibe vermek için sahaya platform yada her ne boksa hazırlanır, yönetici yada kupayı vermeye yetkili kim ise bu platforma çıkar hak eden ekibe madalyasını takar herkesin huzurunda orta yerde kupasını teslim eder. Şeref! Tribününde takım ayağına gelsin diye beklemez. Bütün her şey o gece o meydanda olur. Kupa orada verilir. Ve ardından kupa tribüne gelir. Tıpkı geçtiğimiz haftalar Juventus – Milan İtalya Kupası finalinde olduğu gibi. Juve’nin 1-0 aldığı finalde Buffon kupayı tribünlere getirmişti.

Bazı değerler elimizden gitmeden , yönetimler ve sponsorlar tarafından uygun görülen her şeye tepkisiz kalarak futbolu ve tribünleri yönlendirmelerine izin vermemeliyiz.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin