Kara Boğa

Ankaragücü’nün yeni başkanı Cengiz Topel Yıldırım ilk icraatını yapmak için kolları sıvamış, yıllar sonra Ankaragüçlüleri heyecanlandıracak bir transfer arayışına düşmüş. Birçok isim dolanıyor gazeteler de, bunların arasından bir isim sıyrılıp geliyor tabiki ‘Darius Vassell’

Böyle yazması garip geliyor şimdi. Çünkü Ankaragücü bu yazının yazıldığı sıralar da PTT 1.Lige yükselmek için play off maçları oynuyor. Vassell bu takıma çok uzak demeyin, Vassell bir zamanlar bu takımdaydı.

Küme düşmemek için her sene olduğu gibi çırpınan Ankaragücü, yeni başkanını seçmiş, son maçlar da aldığı puanlarla ligde kalmıştı. 2008-2009 sezonunun 33.haftasında Denizlispor’u yenip kümede kalan Ankaragücü, 34.hafta Antalya deplasmanına tatile gidecekti. Ankaragüçlüler tatil için deplasmana giderken transfer dedikoduları başlamıştı bile. İsimlerini şuan hatırlayamadığımız birçok isim Ankaragücü’ne geliyordu gazeteler de. Bunların 1 tanesi gerçekleşti.

Ekran Alıntısı


Darius Vassell ile kesin olarak anlaşılmasından sonra taraftara düşen bir görev vardı elbette. Ankaragücü’ne gelen kariyerli futbolcular arasına giren Darius Vassell, şimdinin modası havaalanı karşılamalarına uygun karşılanmalıydı. Otobüsler tutuldu, işlerden izin alındı, Ankara’nın diğer ucuna deplasmana gider gibi gidecekti taraftarlar.Yaklaşık 3000 taraftar havaalanını doldurmuş, Vassell bekleniyordu. Her kapı açılışında bütün kafalar o yöne bakarken ellerde tutulan meşaleler ateşe verilmek için hazırdı. Son ana kadar “acaba gelmeyecek mi?” sorusu da dolanıyordu tabi. Kapı açılıp Kara Boğa gözükünce Ankara bayram yeriydi. Türkiye’de futbolu takip eden çoğu taraftarın inanamadığı transfer gerçekleşmişti.

2

 

Vassell’in Ankara’da yaşadığı kötü günleri yazmak istemedim. Çünkü sonu Ankaragücü’nü batıran bir ekibe dayanıyor. Sonu mutlu bitsin yazının. Şunu da belirtelim, Vassell Ankaragücü’nü hiç unutmadı.

Darius Vassell’in karşılanma videosu.

 

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin