İlk Sayının Günahı Olmaz..

Uzun zamandır kafamızda ortak tribünlere fanzin kültürünü sokmak vardı.

Ha askerlik bitsin,ha işler durulsun kafamızı toplayalım çalışma yapalım derken başladık.

Neydi amacımız? Efendime söyleyeyim sansüre,medyaya,taraftarı terörist gibi göstermeye çalışanlara karşı duran,içerisinde imla hatası olan,yeri geldiğinde argo konuşan,yeri geldiğinde duygusal ve sert olan,üzerinde sigara yanığı,çay lekesi,matbaa kokusu,yeri geldiğinde bir sayfasında pikseli bozuk resmin yer aldığı bir fanzin oluşturmak.

Türk tribünlerinin sesini duyurmak,birbirinden haberdar olmasını sağlamak ve bunu hiç kimseye,hiçbir kuruma bağlı kalmadan yapmak ise diğer amaçlarımızdan.

Malum,ilk sayımızı çıkarttık. Tribüncü ağabey ve kardeşlerimiz sağ olsunlar çok güzel dönüşler yaptılar.Elimizden geldiğince herkesin sesini duyurarak tribünleri ve bu kültürü yaşatmak için elimizden geleni yapacağız.

Bir amacımız ve inandığımız bir dava var; bu da tribünlerde taraftarların daima olacağı ve yıllardır alt tabanın oyunu olan futbolun endüstrinin kölesi haline gelmemesi için vereceğimiz bir mücadele. En azından biliyoruz ki bu yolda yalnız değiliz.

İlk sayının günahı olmaz.Başladık ve devam ettiriyoruz. Sopalı Fanzin’in ikinci sayısında vefat eden tribüncü kardeşlerimizi,ağabeylerimizi anıyor ve hatırlıyoruz.Bu sebepten dolayı fanzinin bu sayısı ayrı olacak bizler için.

Bizi takip etmeye devam edin ve ultra kalın.

 

20140603_203344 (2)

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin