Hep beraber mücadeleye devam #SPF21

2 Sene süren passolig iptal davası bitti. Fakat bizim davamız bitti mi? Hayır.

Sopalı Pankart kuruluş dönemine denk gelen passolig iptal davalarının “tamamını” yerinde izledi. Davadan sonuca ulaşamayacağımız çok açıktı fakat biz her yolu zorla­mak zorundaydık. Bu nedenle öncelikle Taraf-Der’e çok teşekkür ediyoruz. Milyonla­ra hitap eden grupların yapamadığını yaptı ve bu sisteme karşı en büyük sesi getiren davayı sonuna kadar sürdürdü.

Bizler bundan sonra ne yapacağız? Soru çok açık cevap ise bir o kadar karmaşık. Hepimiz passolig çıktı çıkalı tribünlere girmiyoruz. Takımımızı ve tribün ortamımızı özledik. Ne kadar da alt branşlarda bu hasreti gidermeye çalıştıysak da…

Öncelikle Sopalı Pankart bu sisteme bundan sonra da dimdik karşı çıkacaktır. Ta­kipcilerine ve bundan sonra takip edeceklere önemle duyuruyoruz. Sopalı Pankart bundan sonra da passoligin olmadığı her tribünde olacak, passoligin olduğu tribün­lerde ise taraftarlara olayın saçmalığını anlatmaktan geri kalmayacaktır.

banner_1

Keşke tek derdimiz passolig olsa…

6222 illeti bu tribünlerin passolig olmadan da belini bükmektedir. Binlerce mağdu­riyet medya da yer almasa da bizler bi şekilde duyuruyoruz ama örgütlü/organize taraftar hareketi hala oluşamıyor. Bunda herkesin eksikliği vardır bu bir gerçek.

Temmuz ayında İzmir’de yapılacak olan FSE kongresinde de bu konu fazlasıyla yer bulacaktır diye tahmin ediyoruz. Ülkemizdeki en büyük sorun orada dünyaya duyu­rulmazsa gerçekten eksik kalır çünkü…

Peki taraftarlar passoligi boykot edenler bundan sonra ne yapmalı?

Bu konu o kadar çetrefilli ki kelimeler yetmiyor bazen. Ama bu sistemi delip tribün­lere dönmekten başka çaremiz yok. Bizler hayatımızı bulduğumuz yere tribünlere dönmek zorundayız ve o yüzden mücadeleyi büyütmek gerekiyor.

Alt branşlara, passoligin olmadığı her yere önlemimizi alıp koşarak gideceğiz, bildi­riler, pankartlar hazırlayacağız. Bu konuda yanlış bilgilendirilen her taraftara doğru bilgileri anlatacağız. Mağdur olanların sesine ses olacağız. Davamızı böylece büyü­teceğiz.

Bizler taraftarız ve gücümüz birliğimizden gelir. Hep beraber mücadeleye devam.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin