Gel Vefasız ! (Kayahan – Sabahlar Uzak dinlerken okuyunuz!)

    Gel Vefasız (Kayahan – Sabahlar Uzak dinlerken okuyunuz!)                   

Hiç sevmediğim bir taraftar grubudur Çarşı hatta mevzumuz vardır. Bizzat kendim yaşadım. Tribünde olan tribünde kalır demesem anlatırdım hepsini… Şöyle bir sıkıntı var. Çarşının yaşadığımız toplumda büyük çoğunluğu kapsayan bir durumu var. Biz biliyoruz kimin Çarşı arkasına saklandığını ve şimdi plazalarda rahat rahat yaşadığını. Kim bilir belki de Davulcu Vedat hesabıyla tivit atıp şimdi Soma katliamının sahibi adamın inşaatında çalışan bir mühendis olabilirsin.

N’oldu biliyor musun? Sayın tribüncü kisvesi altında çalışan Bilgisayarcı, İnsan kaynakları, işçi her ne boksan. Biz; sen o inşaatlarda sisteme hizmet ederken 30 – 40 kişi Çağlayan da Çarşı ‘nın yanında olduk. Seve seve işimizden gücümüzden feragat ederek gittik. Bi kaç Gaziosmanpaşaılı, bi adet Fenerbahçeli, göremediğim bi kaç başka takımlı beraber.
Gezi zamanı arkasına saklananlar. Evde ‘Çarşı ‘dan bir erkekle evlenirim’ diyenler. Davulcu Vedat diye hayali kişilikler yaratıp sosyal medyada(n) sallayanlar neredesiniz? Evde misiniz? Yoksa daha kötüsü o düşüncenin emrinde misiniz?

Biz neredeydik biliyor musun? Adliye çıkışı ‘Durma haykır e bilete hayır’ diyen Beşiktaşlının yanındaydık. Çarşının ortasında herhangi bir taburenin üstünde oturan her hangi bir kapalı tribün müdavimi ve sadece yanlış bildiğine hayır diyen adamla beraberdik. Sadece kendi adımıza değil. Sopalı Pankart Fanzin okuyan tribüncüler adına. Bu yazıyı Gezi direnişçisi o tivitleri RT ‘liyen adamlara okut. Niceleri senin yüzünden darbeci damgası yedi ve yargılandı.  Belki aklandı belki hapis yattı. Fark etmez! Onlar ordayken sen gündüz çalışıp akşam direndiğin günleri unutmuştun. Bunu hatırla.
Sahibinden toma ilanı veren. Durun dedikçe tivitırdan Davulcu Vedat Tiviti atan. Nerdesin? Orda mısın? Passo lig alan herkese dur de! Kırsınlar o kartları! Biz de yeniden seni bağrımıza basalım. Sen bizsin, biz seni yine o alanlarda o kamilerin plastiklerine karşı koruruz. Gel be kitapsız adliye önünde bizle omuz omuza bağır. Siktir et gerisini.

Ben diyorum ki;
Biz tribüncünleri sadece alanlarda ihtiyacın olduğu zaman kullanma. Gel be insafsız gel be kitapsız e bilet mevzusu bahis olunca bizimle ol. Yok olamadın vaktin el vermedi. Be hayırsız bari senle omuz omuzayken yaptığımız işlerin hesabını verirken yanım da ol!  Çağırmazdım acil olmasa!

nürnberg

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin