Gel terbiyesizlik yapalim

Biz bolca müzik dinleyen, değişik biralar içen, bol bol konuşan, fikir alan bir ekibiz.
Sahada ve tribünde kaybetmeye alışkın ama yanındaki insanları kaybetmemis insanlarız. Şimdi arma yalnız kalmasın diye dava arkadaşlarımızı da kaybedince hepten “Erken Kaybedenler Kulubü”ne bağladık.
Baktık bizim gibi bir sürü insan var. Twitter’a sürekli “bir avuç kaldık” yazıp duran adam var. Bir avuç kaldık diyen bir stat adam var.
Bunun dışında bizim bir hayalimiz var. Çeşitli illerde eş zamanlı SPF Soul partileri yapıp, müzik ile sarhoş olup, bira ile konuşup, ortak zararlarımıza tek bir ağızdan sövülen geceler düzenlenmesi.
Bunların ikisini birleştiren bir takım insanlar ortaya çıktı. 10 Aralık günü İstanbul Taksim’de çok güzel bir mekan bize kapılarını açtı. (Coop )
Bu organizasyon kimsenin değil, sahipsiz. E-bilet davası gibi, çArşı darbe davası gibi… Sen sahip çıkarsan senin eğlencen olacak.
insanlar uğraştı, senin için Cumartesi günü Taksim’de çok sükseli bir mekan buldu. İnsanlar uğraştı, senin için en güzel play listi hazırladı. İnsanlar uğraştı afişler, duyurular hazırladı. Hatta biz para bulursak eski sayılardan basıp bu mekana getireceğiz.
Bi’tane hanim kızımız çıktı dedi ki; “Bunu mücadeleye devam diye pazarlamayin.” “Organizasyon bizim bile sayılmaz. Pazarlama yok, gelirseniz içkin bizden”, dedik, kızdı. “Bu, takımını görmemek pahasına dışarıda kalanlara hakaret”, dedi. “Dans pistinde dans edip mucadele olmaz, terbiyesizlik yaptığınız”, dedi.
Bize bu reaksiyonlar lazım. Biz bunları istiyoruz, bize nasıl mücadele edecegimizi öğretecek adamlar arıyoruz. Bizi terbiye edecek adam kolluk kuvveti değil, omuz omuza olduğumu tribün dostum. Gelip yanımıza bira içerken bize takır takır söyleyip, “15 gün sonra şöyle yapacağız”, diyecek. Biz de onu yapacağız.
He ama bu seferlik gelsene, beraber terbiyesizlik yapalım.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin