DEPLASMAN

Fikstür belli olur, para hazırlanır, gün gelir kapıya otobüs yanaşır, herkes biner ve artık o dillerden düşmeyen besteler söylenmek için kapı kapanır yola çıkılır.

Size bu sayıda deplasman bestelerinden bahsedeceğiz. Genelde tonu ayrılık, ritmi ağır, ufaktan demlendikten sonra söylenen bestelerden… Kimi senelerdir sevdiği kızdan ayrıldığı için söyler, kimisi karşılıksız aşkı için söyler.. Kimisi terkedildiği için kimi se yarı yolda bırakıldığı için…

Her tribünün bu tarzda deplasman besteleri vardır. Neredeyse sadece bu besteleri söylemek ve o anı yaşamak için gelenler bile var(kendi arkadaşlarımdan biliyorum). Bestenin o kendine hapsedişi o anıları yaşatması belki de o acıları yeniden hissettirmesi insana çok cazip geliyor. Yaşamadıysanız bilemezsiniz.

Bizim tribünümüzün de böyle besteleri var elbette. Bizde yoldaki tekelde yolumuzu bulduktan sonra söylemeye başlarız ve her zaman playlistimiz aynıdır.

Kendi bestelerimizle beraber diğer tribünlerin de ayrılık bestelerini dinler, ezberler gelecek ilk deplasmanda söyleriz.

İşte o söylenen bestelerden birkaçı;

1- Ölüm mü yaşam mı gerçeği yansıtan.
2- Bu gece bekleme beni gelemem yar.
3- Sen uyu ben deplasmana kaçayım.
4- Ne güzel olmuştu biz ayrılmıştık.
5- Dönülmez akşamın ufkunda.
6- Yok hiç içimde bir acı.
7- Paslı bıçak.
8- Artık sen.
9- Reva mıydı sevgilim
10- Gelmeyecek sevgiliyi beklemek inan ölüm gibi.

Aklıma gelen ve sürekli söylenen, söylemekten bıkmadığımız bestelerden bir kaçıydı sadece bunlar.

Tribüncü adam romantiklikten anlamaz ama sapına kadar duygusaldır. Takımı içi kilometrelerce yol giden birine platonik aşk filan işlemez. O aşkına her zaman sadıktır. Sevdim mi tam sever. Ama terk edildi mi tam anlamıyla patlamaya hazır bomba oluverir..

Tribün hayatın kendisidir. Aşkıyla, ayrılığıyla, sevgisiyle, üzüntüsüyle..

Deplasmanı yaşayın. Eğer yaşamadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir..

GALACASUAL #SPF Üçüncü Sayı

20140808_210226

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin