Davandan Vazgeçme

Münferit (Mûn^Ferit) : sıfat;Tek, ayrı, kendi başına olan.
Bir sevdanın peşinden koşmak,bir aşk’a sahip olmak sadece toplu bir şekilde mi olur..? Ya da şöyle diyeyim,bir olguya aşkla bağlanmanız için illa ki bir gruba mı mensup olmanız gerekir..?
Cevabı duyar gibiyim;”Hayır”..

Tabiki hayır..Bir gruba ait olmak,ya da bir topluluğun içerisinde bulunmak sadece,senin o gruba mensup olan kişilerle beraber bağırmanı,onlarla ortak iş yapmanı,bağlı olduğun grubun yaptığı iyi&kötü işlerle sevinip,üzülmeni sağlar..
Peki ya o grubun artık eskisi gibi değilse? Ya grubun çıkış amacı saptıysa,manifestosunun dışına çıktıysa,ve senin söz söylemene dahi izin vermiyorsa..? İşte o zaman işin rengi de kalitesi de değişmelidir zannımca..Çünkü takımına destekten çok köstek olmaya başlamışsındır..Armaya değil yönetime,o grubun kafasında ki kişilere hizmet ediyorsundur..Ben gerçek bir tribün sevdalısıyım,gerçek bir tribüncüyüm diyen bir adamında yapacağı bir iş değildir zaten bu..
Belki tek kalırsın,artık girmezsin hiçbir grubun arasına..haa arkadaşların,kardeşlerin vardır yine,selamlaşırsın,oturup 2 kadeh bir şeyler içerken ayak üstü dertleşirsin..
Ama teksindir artık..Kalabalıkta çekilen yalnızlık gibi adeta..En başta birazcık koyar adama..

Yapılan organizasyonlardan haberin olmaz,tek başına,sadece boğazında atkıyla tek başına bağrırsın,sesinin çıkmadığını hissedersin bazen..e tabi çoğunlukla gittiğin tribünü de değiştirirsin..O eskiden beri takıldığın göbekte değil;belki kale arkası tribündesindir artık ya da pota arkası! Tribünde..
Peki ya deplasman..?
Seni armadan sonra bu hayata bağlayan 2. Olgu değil mi..?
Artık teksin..O her zaman gittiğin deplasman otobüsü yok,kallavi aşk muhabbetleri,en içli besteler yok..Önce bunu kabul ettireceksin kendine..Sen artık münferit bir taraftarsın..
Belki seninle aynı düşünceyi,aynı mentaliteyi paylaşan 3-5 kardeşin var yanında..Ya şehirlerarası bir otobüsle,çok paran varsa uçakla (ki ben yurtdışı deplasmanları dışında kesinlikle yurtiçinde deplasmana uçakla gidilmesine karşıyım) ya otostopla (ki en zevklisi) ya da kiraladığın bir arabayla koyulursunuz yola..Boynunda atkın,cebinde kendi emeğinle,kendi paranla,çalışıp,ter döküp,ananın ak sütü gibi helal parayla aldığın biletinle..
Er ya da geç varırsın deplasman tribününe..Açsındır,sigarayla doyurursun karnını,susuzsundur,yanında olan 3-5 kardeşinle cebindeki son bozuklarla aldığın son pet şişeyi,son damlasına kadar bölüşürsün..

Önemli olan grupla beraber bağırmak değil,ÜŞÜDÜM ULAN dediğinde sana üzerindekini çıkarıp TERLEDİM ULAN diyebilecek bir kardeşinin olmasıdır..
Girersiniz kolkola..Başlarsınız tüm hafta üzerinde çalıştığınız besteyi söylemeye..Varsın kimse duymasın,varsın gülüp geçsin millet..Sikimde mi olur be!!
Yanımda beni satmayacak 3-5 kardeşim,sahada&salonda armam boynumda atkım olduktan sonra..
Maç biter,ya yenmişsindir o deplasman dönüşü gılırında olmaz,ya da puan kaybetmişsindir üzerine birde cepte metelik kalmamıştır..Asıl hayat başlar o zaman işte..kilometrelerce yürünen yolların sonunda seni ve arkadaşlarını alacak bir araba denk gelir..gelirde bitmez yollar..Belki bir kamyonet kasasında,belki bir tırın şöfor yatağında sıkışıp bitmesini beklersiniz yolların..Akılda 2 hafta sonranın deplasmanı vardır..Yine yollar vardır,hep olacaktır.Yollar bitmez..Aşk’ta bitmez..Tutku’da..
Tek başına da kalsan,hiç gitmemezlik yapabilir misin..? Çekmez mi seni o aşk o tutku..?
Münferit deplasmanların hazzı bambaşkadır..an gelir omzunu omzuna koyacağın biri bile olmaz boynundaki kaşkolundan başka..Ama en güzel duygusuda Rant’sız Menfaatsiz olmandır..Hiçbir beklentin olmadan sadece arma peşinde tek başına koşturduğunu görenler sana deli bile diyebilir..Hatta hazmedemeyenler iftiralarla seni karalamak isteyebilir..Sevginin herhangi bir karşılığı olabilir mi..?
Ya da; Saf Arma Sevgisi Engel Tanır mı..?

YAŞASIN MÜNFERİT DEPLASMANLAR !!! YAŞASIN MÜNFERİT SEVDALAR !!!

#FreedomForUltra – SPF 3.Sayıdan

Untitled-1

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin