Dava Günü Öncesi “Tam Saha Pres”

Anayasa Mahkemesi, Passolig ile ilgili başvuruyu yarın (12 Kasım) karara bağlayacak. Ankara 16. Tüketici Mahkemesi, Taraftar Hakları Dayanışma Derneği’nin Türkiye Futbol Federasyonu ve Aktif Bank aleyhine Passolig uygulamasının iptali için açtığı davada ilgili maddelerin iptali için AYM’ye başvurmuştu. Ankara 16. Tüketici Mahkemesi, ilgili maddelerin Birleşmiş Milletler Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olduğunu vurgulamıştı.

Daha önce başvuru ile ilgili ilk incelemeyi yapan AYM, başvuruyu esastan görüşme kararı almıştı. AYM, 12 Kasım Perşembe günü yapacağı toplantı ile Passolig ile ilgili kararını verecek.
Bu karar biz taraftarlar için olduğu kadar, Aktif Bank ve TFF için de oldukça önemli. 11 Kasım gününe dek “bekletildiğini” düşündüğümüz iki haber bugün “basında” yer aldı. Milliyet ve Vatan gazetesi “E Bilet geldi dertler bitti”, “E Bilet tribüne huzur getirdi” başlığıyla iki “farklı” habere yer verdi. Başlıklar farklı olsa da içerik ve amaç çok bariz.
http://www.milliyet.com.tr/e-bilet-geldi-dertler-bitti—2146123-skorerhaber/
http://sampiy10.gazetevatan.com/e-bilet-tribune-huzur-getirdi-882972-futbol-sampiy10-haber/
Peki Milliyet ve Vatan gazeteleri bu fikri savunamaz mı? Ya da doğru olduğunu düşündüğü bir şeyi sana, bana , bize yanlış gelse de dile getiremez mi? Elbette istediği fikri savunabilir, elbette istediği düşünceyi dile getirebilir. Ama…
Ama’sı şu, http://www.demiroren.com.tr/ sitesine girdikten sonra http://www.demiroren.com.tr/tr/sektorler/medya.html buradaki medya linkine tıklarsanız karşınıza tuhaf bir tablo çıkıyor. Demirörenlerin faaliyet gösterdiği medya alanındaki şirketleri şunlar:
Vatan ,Milliyet, Gazetevatan.com, Milliyet.com.tr, Skorer, Uzmanpara, Pembenar
Yani bu iki haberin yer aldığı 4-5 kaynak Demirörenlere ait. Bu arada Demirören ailesinin bir ferdi de futbol federasyonumuzun güzide başkanı Yıldırım Demirören.
Mahkemeden bir gün önce böyle bir habere sadece “belli” yayın organlarında yer verilmesi oldukça düşündürücü. Peki bu haberleri mahkemeye , dava günü öncesi “tam saha pres” olarak algılayabilir miyiz? Cevap ortada!

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin