Clapton Ultras Boykotta !

Essex Senior Football League’de yer alan Clapton FC tribünlerinde yer alan Clapton Ultras grubu, yönetimi boykot ediyor ve tribünlere girmiyor.

Clapton Ultraları, 1£’luk ani artışın sebebini bilmediklerini ve bu artıştan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Hiç bir istişare ve neden olmadan oluşan bu 1 Pound’lık bilet artışından taraftarlar oldukça rahatsız. İlk başlarda İcra Kurulunun 1£’luk artışın oyunculara ve cezalara gideceğini belirtmişti fakat ertesi gün cezaların ödenmeyeceği açıklanmıştı. Bu durumda taraftarlar paralarının nereye gittiğinin hesabını sormaya çalışıyorlar.. ( Ülkemiz tribünlerine bakın birde.. )  Gelir seviyesi farkı bulunan tribünlerde herkese eşit miktarda fiyat artışı yapılmasına da ayrıca tepki gösteriyor tribünler. Bu durum da bir çok ekonomisi uygun olan taraftarın tribünlere gelebileceğini fakat buna karşı bazı taraftarların tribünden uzaklaşacağı söz konusu..

Clapton Ultras

Bir diğer boykot sebebi ise stadyum turnikelerinde üst araması.. Premier ligdeki gibi istilacı tarzda üst aramasıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Ultralar seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Clapton Ultras,

Bütün bu bilet fiyatlarının istişare yapılmadan artmasını ve girişlerdeki zorba üst aramalarının son bulmasını istiyor. Kulübe 2012’den beri uygulanan üye alımının yeniden yapılandırma adı altında durdurulmasını, ekonominin ve yapılan zamlardan gelen paraların nereye gittiğini bilmediklerini ve şeffaf bir ekonomi istediklerini belirtiyorlar.

Bu artışın ve aramaların çok ses getirmeyebileceğini söyleyen Clapton Ultras, kendileri için bundan fazlası olduğunu düşünüyorlar. Ve bu sorunları tartışmak için Vince McBean’i diğer bütün taraftarlarla birlikte görüşmeye çağırıyorlar..

 

AGAINST MCBEAN FOOTBALL

 

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin