9 Aralık 2015 Passolig iptal davası / Ankara

9 Aralık Çarşamba günü sabahın ayazında farklı şehirlerden gelen Sopalı Pankart üyeleriyle Ankara Terminalinde buluştuk. Diğer ekip üyeleri de trenle gelecekti. Onları beklemek için Kızılay’a geçtik.

20151209_072256

Tribünlerimiz için önemli bir gündü ve 30 Eylülden bu yana bu günü bekliyorduk.
Kızılay’da kahvaltı ettikten sonra KaraKızıl ekibiyle görüşüp güzel sohbetler ettik. Bizlere fanzin konusunda önerilerde (hatta şikayetlerde) bulundular. Hepsini not ettik. Gelecek ay düzeltmeye çalışacağız :)

Trenle Ankara’ya gelen diğer Sopalı Pankart ekibiyle buluşup inceden adliyeye geçtik. Adliyeye geçene kadar gelecek ay ki fanzini konuştuk. Sizlere kolayca ulaşan bu fanzinlerin yapım ve üretim süreci o kadar karışık ki Sopalı Pankart ekibiyle her fırsatta bunu konuşup, tartışıyoruz.

Ankara Adliyesine geldiğimizde onlarca sivil polis ve çevik kuvvet bekliyordu. Hemen no face no name moduna geçip adliye önündeki farklı takım taraftarlarıyla görüştük, konuştuk. Dava saatine doğru salona doğru geçtik.
Salon geçen davaya göre tıklım tıklım doluydu. Hatta geçen davada “150 kişinin almadığı passoligin iptal davasıyla karşı karşıyayız” diyen passolig avukatı bile söylediği sözden utanarak ve başını eğerek salona geldi. Kiminle uğraştığını görmüştü. Bundan sonra da görecekti tabi.
Davaya saati geldiğinde salona geçtik. Salonda oturacak yerler doluydu hatta salonda ne kadar boş yer varsa taraftarlar oraları doldurdu. Davayı dinlemek için gelmiştik ve twitterdan bu davayı merak eden binlerce kişiye de duyuru geçecektik. Dava başlar başlamaz hakim telefondan kayıt edenleri sorgusuz tutuklarım dedi. Bizi korkutmaya çalıştı. Tüm ülke tribünlerinin gözü kulağı bizdeyken bizim aklımızda dava sonucundayken bunu duyacak durumda değildik. Bir şekilde telefonu saklayarak twitterdan duyuru geçtim.
Anayasa mahkemesinin kararının 16.tüketici mahkemesine ulaşmaması nedeniyle dava 2 Marta ertelendi. Olayın komikliğine bakın ki 12 aralık günü yani davadan 3 gün sonra anayasa mahkemesinin kararı resmi gazetede yayınlandı. Resmen rantı biraz daha uzatmak ve bizlerin umudunu kırmak için davayı 4 ay sonraya erteledi. Ama hakim farkında değil. Biz bu davadan asla dönmeyeceğiz…
Dava ertelendikten sonra adliye girişinde pankartları, atkıları açtık. Tüm ülkeye biz bu davanın takipçisiyiz merak etmeyin mesajını verdik.
Daha sonra Kızılay’da birkaç mekana oturup bira yuvarladık ve gelecek davaya kadar ne yapabiliriz onu tartıştık. Fanzinleri bazı mekanlara bıraktıktan sonra ekipten şehrine erken dönecek olanları uğurladık.
Evet Ankara’da bir günümüz işte böyle geçti. Mart ayında da Ankara’da olacağız bir aksilik çıkmazsa. Bu dava tüm tribünlerin davası ve bizlerde tüm tribünler için mücadele ediyorsak bu davayı asla bırakmayacağız. Sokakta, adliyede, tesiste, salonda her yerde sesimizi yükselteceğiz. Kimse merak etmesin. Biz nefes aldığımız sürece buradayız. Selametle.
Ultra kalın!

20151209_143719

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin