4 Ultras White Knights ‘lı yargı önünde.

Kahire mahkemesi  Ultras White Knights üyeleriini , Al-Zamalek Sporting Club başkanı Mortada Mansour saldırımak suçundan 10 sanığa üç ay hapis cezası alma istemi ile ilgili göz altına alınmıştı. 6 ultrA beraat ederken 4 ultrA kararı bekliyor.

Ekim ayında meydana bir otoparkta meydana gelen olayda Mortada Mansour’ a Al-Zamalek Sporting Club ultrAs üyeleri saldırdığı iddia ediliyor. Daily news haberine göre Facebook sayfasında bir video yayınlayan Mansour; Ultras White Knights üyesi olduğunu iddia ettiği bir gencin kendisine tokat attığı görülüyor. Videonun altına da ‘Sistemin Köpeği’ yorumunu bıraktığı söyleniyor.

Mansour ‘a yapılan saldırılar sonrasında The Ultras White Knights Mısır hükumetine bu grubun terörist örgütler listesine alınıp yasaklanması konusunda yönelik şikayetler var.

Mısır’da Ultras gruplar sık sık güvenlik güçleriyle çatışmalara katılıyor. Anti-polis ve hükümet karşıtı sloganlarla biliniyorlar. 25 Ocak Devrimi ve diğer çatışmalar önemli bir rol oynamışlardı.

 

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

semtimiz sevdamiz