20. Sayı Ultas vs. Semt yazısı için gelen eleştiri hakkında !

20. Sayı Ultas vs. Semt yazısı hakkında bir eleştiri aldık. Öncelikle fanzin de ve sitede yayınlanan yazıları dışarıdan topluyoruz ve yazarları tanımıyoruz. Fanzin kültürünün bir parçası olarak yazıları hiç bir sansüre uğratmadan bazen yazım hatalarını farketmemize rağmen aynı şekilde bırakıyoruz. Sopalı Pankart taraftarın sesi olduğundan dolayı keyfi şekilde şurasını silelim,burasına ekleme yapalım gibi tavırlar bizlerin tamamen karşı olduğu durumlardır. Fanzini fanzin yapan şeylerde bunlar. O yüzden yazarın kendisini bağlayan bir durum olsa da bizim görevimiz bu eleştirinin üzerine gitmek.

// Eleştri aslına bakarsanız yazının tümüne gelmedi. Yazının pekiştirici bir bölümünde ufak bir örneklemenin dozajının fazla olmasına geldi. Burada ki şikayet insanların inançlarını rencide etmekle alakalıydı. Yazar burada ki yanlış anlamayı engellemek için parantez içinde düzeltme yapmış ve maksadının o olmadığını anlatmış. Buna rağmen bu konuda kendi inancına hakaret edildiğinin düşünen varsa yazar adına Özür dileriz. Elleriniz de ki fanzin de o cümlenin üzerini karalamanızı rica ediyoruz. Ana fikri hiç bir şekilde bozmayacaktır. // Bize tonlarca eleştiri gelirken (Bizi bu çok mutlu ediyor. Lütfen her konuda bizi eleştirin.)

// neden bu eleştiri için açıklama yapıyoruz? Sopalı Pankart oluşumu tribünde her türlü ayrıma karşı yola çıktı. Hatırlayın Avrupa Tribünlerin de ki İslamofobi konusunda sırf insan ayrımcılığı yapıldığı için kınadık. Bu eleştiriden sonra oluşacak algı bunun tam tersine neden olacaktır. Çıkış motto ‘muzu etkilediği için bu açıklamayı yapma ihtiyacını duyduk. Unutmayın gücümüz birliğimizden gelir. Ultra Kalın! // Not: İlgili cümle Leonardo da Vinci ‘nin Son Akşam yemeği tablosu hikayesin den yola çıkılarak yazılmış.

Paylaş..Share on TumblrPrint this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

admin